Kendi robotunu kendin yap mağazası !!

Plastik veya ahşap üreticileri daha insansı robot parçaları yapma işine girmezlermi acaba, küp kafalı robotlardan kurutulurduk. Hatta oyuncak dükkanı gibi bir mağaza açıp bu ürünlerini ve elektronik malzemeleri satsalar bizde gitsek robotumuzun kolunu, bacağını,... birleştirip birşeyler ortaya koysak, hobi düzeyinde bile olsa büyük zevk olurdu. Hatta daha ötesi tak-çalıştır malzemeler olabilirler. Mağaza adına ait bir de yazılım olur.....
Lego bu yolun yolcusu aslında ama oyuncak düzeyde, benim kastettiğim daha iş görecek boyutta bir şeyler ortaya koyabilmek. Büyük düşünüp sürümden kazanmak düşünülemezmi. Bu kadar çok genç beyin var, sonra Türk milleti uyanıktır, robotları tersine bile işletiriz biz. Dün bilgisayarlar oda büyüklüğündeydi, bugün evde bilgisayar toplayanlar var, neden "robotta toplayamıyalım". Şu an ki emekleyişimizi yürüme veya koşma sanıyoruz hala. Oysa bu işi halkın direk fayda göreceği ve birebir içinde olacağı düzeye getirmedikçe tam bir sıçrama yapılamaz. Yöneticilerimizden sık sık duyuyoruz imkansız işler istediklerini, "ara işlemler beni ilgilendirmez" diyorlar, yeter ki işe başlansın gerisi gelir.
Çok mu hayal oldu; yoksa bu tip mağazalar var da ben mi bilmiyorum.

Hazır robotların satıldıgı birkaç yer biliyorum. Fakat parçaların satıldığı bir yer hiç görmedim. Olmasını isterdim. Fakat olanlarda endüstriyel hobi amaçlı kullanım için fazla...

ben tasarımcıyım..3 boyutlu çizim ve proje konusunda elımden gelenı yapabilirim..robot konusunda :p

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri