kaynak makinası

arkadaşlar 2 fazlı 380 v 6A olan kaynak makinası ikl calıştırma anında pako şalteri cevirdigin anda sigorta atırıyor ama her sefrin degil 3 acılışta birkere atırıyor sigortası yenilendi ama gene aynı herhangi bi kısa devrede söz konu degildir bunun sebepi ne olabilir neler yapılabilir teşekürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
380V- 6A yazmışsınız bana biraz küçük gelda amper değeri?
madem küçük güçlü bir kaynak makinası o zaman 220v yeterli idi

arkadaşlar 2 fazlı 380 v 6A olan kaynak makinası ikl calıştırma anında pako şalteri cevirdigin anda sigorta atırıyor ama her sefrin degil 3 acılışta birkere atırıyor sigortası yenilendi ama gene aynı herhangi bi kısa devrede söz konu degildir bunun sebepi ne olabilir neler yapılabilir teşekürler

kaynak makineleri ilk devreye girme anında zaman zaman çok kısa süreli mıknatıslanma akımı çekebilir.Bu durumda kullanılan sigorta B veya C tipi ise ani açma yapabilir.En sağlıklı seçim D tipi ( 10-20xIn) sigorta kullanmaktır.

kaynak makinasının giriş ve çıkışalrı sağlammı ? bil hassa çıkışlar???

sigortanın amperi yetmiyor,yüksek amperli sigorta ile değiştir.
Saygılar..

yazdığınız özelllikler kaynak makinesine mi ait ya da ben mi yanlış anladım.eğer 6A kaynak makinesi için verilen değerse böyle bi kaynak makinesi yok.olsa bile bu değerde bi akımla kaynak yapılmaz.benim bildiim en düşük amperaja sahip kaynak makinesi 160A.deeğeri yamnlış girmiş olabilirsin.ayrıca sigorta değerini yükseltmende fayda var.

değerli arkadaşlarım 2. el temiz sorunsuz kaynak makinesi satınalmak istiyorum bakır sargı olmalı elinde olanlara duyurulur

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri