Kayıt Cihazında Problem İlk Defa Basıma Geliyor Böyle Bir Arıza

parola64

Üye
Merhaba forum üyeleri

bir işyerine 6 adet ahd kamera kurulumu yaptık çalıştırdık. lakin bir iki gün sonra kayıt cihazına baglı olan ilk 4 kamera göstermemeye başladı ama 5-6 kameralar her daim gösterdi bütün kayıt cihazlarında gösterdi. sistemin enerjisini kapatıp açtıkmı görüntüler geliyor ama daha sonra yine gidiyor şimdi sırasıyla bu işlemleri uyguladım ama sorunu çözemedim.

1- kayıt cihazını 2 kere değiştirdim
2- kayıt cihazları ikiside farklı marka ve yazılımlara sahip
3- kablo tek tek test ettim ahd tester cihazıyla
4- kameralara 12v ölçerek kontrol ettim

bunları denedim 3 şeyde daha deneyeciğim

1- enerji hattında topraklama var ama ana sigortanın ordan kontrol etmedim notr ile topraklamayı bir yapmışlar diye
2- kameraların 3 tanesi saçlara baglı acaba bi yerde şaşe alıyor olabilir diye plastik taban koyacagım kameraların altına
3- ilk 4 kamerayı değiştirmek

sizden ricam tavsiyesi olan varmı başka neden yapabilir yada başına gelen oldumu

herkese saygılarımla

Merhaba forum üyeleri

bir işyerine 6 adet ahd kamera kurulumu yaptık çalıştırdık. lakin bir iki gün sonra kayıt cihazına baglı olan ilk 4 kamera göstermemeye başladı ama 5-6 kameralar her daim gösterdi bütün kayıt cihazlarında gösterdi. sistemin enerjisini kapatıp açtıkmı görüntüler geliyor ama daha sonra yine gidiyor şimdi sırasıyla bu işlemleri uyguladım ama sorunu çözemedim.

1- kayıt cihazını 2 kere değiştirdim
2- kayıt cihazları ikiside farklı marka ve yazılımlara sahip
3- kablo tek tek test ettim ahd tester cihazıyla
4- kameralara 12v ölçerek kontrol ettim

bunları denedim 3 şeyde daha deneyeciğim

1- enerji hattında topraklama var ama ana sigortanın ordan kontrol etmedim notr ile topraklamayı bir yapmışlar diye
2- kameraların 3 tanesi saçlara baglı acaba bi yerde şaşe alıyor olabilir diye plastik taban koyacagım kameraların altına
3- ilk 4 kamerayı değiştirmek

sizden ricam tavsiyesi olan varmı başka neden yapabilir yada başına gelen oldumu

herkese saygılarımla

merhaba kameralari degistirmeden once saglam kamera yani iyi gosteren kamera ile kotu gosteren kameralari yer degistir eger guzul gosteriyosa kamera bozuktur kotu gosteriyorsa ohat yada o giris bozuktur.

merhaba bu söylemiş olduğunuz sıkıntı benimde başıma geldi sahada.
Kameralarınızın ırları açıldığında özellikle gece yüksek amperaj istemektededir.Biz bu durumlarda kameraları çok yakınından tek tek en az 3 amperlik adaptörlerle beslenmesini öneriyoruz.

Buna benzer bir problem benimde başıma geldi 2 gün çalısıyor.3. gün bazı kameralar gidiyor.16 kameradan bazen 5 tanesi bazen 2 tanesi gidiyordu.Kayıt Cihazını değiştirince problem çözüldü.diğer ürünü satan adamın açıklaması komikti Abi bazı kayıt cihazları yer seçiyor :D

Kameralar Swich Mod koruma desteği olabilir.Adaptörlerdeki gibi ani voltaj dalgalanmalarında kendini korumaya alabilir.Ee niye ilk 4 tanesi göstermiyorda diğerleri gösteriyor dersende..
Burada kablonun geçtiği yerden tutda kablonun mesafesine kadar incelenek husus var. Ben 3 gün bir kameradaki paraziti gidermeye çalıstıgım zamanlar oldu.Yer hangar 250 cctv kablo elimde görüntü cam gibi hangarın ortasında kamera kablo elimde ekranda hangarın çevresindeki çitin görüntüsü oluşmaya başlıyordu :D
Adaptörden dedim , Kamera yanında ayrı adaptör çektim ,arabanın aküsünden besledim.rg6 - u6 çektim parazit gidericiler ,nüveler bana mısın demedi :D

En son türk malı bir adaptör kullandım parazit gitti.Ürün ankarada üretiliyor ve gerçek değerlere sahip.

adaptör değişimi yapıp denemenizi öneririm.
buna benzer bir sorunda bizim başımıza gelmişti. adaptör değişimi yaptık düzelmişti.
sorun olan kameraların kabloları kaç mt? 2+1 mi 4+1 mi? 0,22 mi 0,5 mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri