kasnak hesabı

kimkidük

Üye
Arkadaşlar merhaba
elektrik motorları bölümüne de bir sorumu ilettim aynı makinenin mekanik kısmı için sizlere bir sorum olacak. ev tipi manuel haşhaş ezme makinemize bir elektrik motoru takmayı düşünüyorum, fakat makinede kullanılacak motorun devir hesabını ve tork yani dönme momenti hesabını nasıl yaparım? Kısacası takacağım elektrik motorunun uygun devirde doğru kuvveti makineye vermesini sağlamak için nasıl bir yol izliycem ve hesap yapıcam yardımcı olursanız sevinirim. saygılar.

ilgili makinenin resmi :

351wrc3.jpg

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kollu-yem-kırma-değirmeni.91247/

Merhaba.Kıyma makinesi görünümlü bu haşhaş ezme makineniz için daha önce benzer bir makine (Kollu yem kırma makinesi) için yapılan çok değişik yorumlar ve öneriler üstteki linkte ayrıca vardır.Burada kesin olarak en baştan sadece kasnak hesabı üzerinden de değil,yazılan yorumları tam değerlendirip ayni benzetimle bir çözüm yolunu kendiniz de bulup (Deneme-yanılma yollu da olabilir bu) üretebilirsiniz.Ayni ebatlardaki kıyma makineleri için 1/2 BG ve 150 d/dk değerleri çok yeterliymiş,değerli bir yöneticimizin (Sn.Alfa Romeo'nun) kendi görüşüne göre de.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Önce devir ve gerekli kuvveti seçmelisin gerisi sonra gelir

Önce devir ve gerekli kuvveti seçmelisin gerisi sonra gelir
hocam uygun deviri ve gereken kuvveti nasıl hesaplıycam ? uygun deviri kolu elle çevirerek dk da kaç tur attığını sayıp çıkarabiliriz değil mi? peki uyguladığımız kuvveti nasıl bulucaz?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kollu-yem-kırma-değirmeni.91247/

Merhaba.Kıyma makinesi görünümlü bu haşhaş ezme makineniz için daha önce benzer bir makine (Kollu yem kırma makinesi) için yapılan çok değişik yorumlar ve öneriler üstteki linkte ayrıca vardır.Burada kesin olarak en baştan sadece kasnak hesabı üzerinden de değil,yazılan yorumları tam değerlendirip ayni benzetimle bir çözüm yolunu kendiniz de bulup (Deneme-yanılma yollu da olabilir bu) üretebilirsiniz.Ayni ebatlardaki kıyma makineleri için 1/2 BG ve 150 d/dk değerleri çok yeterliymiş,değerli bir yöneticimizin (Sn.Alfa Romeo'nun) kendi görüşüne göre de.Kolay gelsin.
hocam ilgili konuyu inceledim, arkadaş benzinli toprak burgu makinesi bağlamış. dolayısıyla o konudan faydalanabileceğim bişey bulamadım. kabalama dk da 50 tur kadar anca çevriliyor kol yani 150 epey fazla gelir gibi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri