kapı otomatiği ve zil tesisatı hakkında soru

Sayın Batuhan
Uzmanlarını bekleyen bir sorun bulunmakta.
Yalnız uygulama devresinin açık şeması malum ki mesajında bulunmuyor, linki de görülmüyor. Sistemlerde Normally Open Normally Closed gibi mantıklar bulunmakta.
Bu sistemde kapı otomatiği enerjilendiğinde açılıyor olmalı, kablonun kesilmesi kabloda enerji yokken bir şey ifade etmez. Yalnız enerji verildiğinde kablo kesikse otomatik açamamış olur.
Kablo enerjili iken otomatik açma konumunda iken kablo kesilirse, enerji otomatikten kesilir ama otomatik çekmiş olarak bekler açık olur.

Bunlar basit temel bilgiler ancak senin bilgi seviyeni bilmediğimden yazmış oldum.
Başarılar dileriz.

Sayın Batuhan
Uzmanlarını bekleyen bir sorun bulunmakta.
Yalnız uygulama devresinin açık şeması malum ki mesajında bulunmuyor, linki de görülmüyor. Sistemlerde Normally Open Normally Closed gibi mantıklar bulunmakta.
Bu sistemde kapı otomatiği enerjilendiğinde açılıyor olmalı, kablonun kesilmesi kabloda enerji yokken bir şey ifade etmez. Yalnız enerji verildiğinde kablo kesikse otomatik açamamış olur.
Kablo enerjili iken otomatik açma konumunda iken kablo kesilirse, enerji otomatikten kesilir ama otomatik çekmiş olarak bekler açık olur.

Bunlar basit temel bilgiler ancak senin bilgi seviyeni bilmediğimden yazmış oldum.
Başarılar dileriz.

https://www.google.com.tr/search?q=...C2CHMC_trTR548TR548&source=lnms&tbm=isch&sa=X

ziltesisatci2.jpg

Resim bu açılıyor çoklu seçeneklerde, doğru mudur bilmiyorum. Paint te çizdiğin ve ya bilgisayarına yüklediğin resmi, mesajların altında cevap yazıp gönderdiğimiz kısmın üstündeki çerçeve içindeki resim biçiminde butona(resim ekle butonu) basarak açılan menüde bulup mesajına ekleyebilirsin.
Kablo çok hangi kablonun neresinden (yani dallanan bağlantıların hatta bağlılığı nedir) kesilmesi mevzu? Bu hattaki ekipmanlar elektriksel midir yoksa mikroçip vb teşkilatlanma var mıdır ve ya buna uygun düşünmek gerekir mi tam olarak bilmiyorum.
Bahsedilen mavi kablo ise; bu en baştan kesilirse devre enerjisi sıfırlanır ve sistem çalışmaz olur, kapı otomatiği kapalı ve açmaz haldedir. Kapı otomatiğinden sonra (zil üstteki yarım daire biçimindeki kısım ise), bu kablo kesilirse kapı otomatiği çalışabilir zil ise çalışmaz. Bu kablo nötr biçiminde bağlanmış durumda.
Bunun ne için gerektiğini, sorunun tamamının ne olduğunu yazarsan daha uygun cevap alabilirsin.
Uzmanlarının daha hakim cevapları aydınlatıcı olacaktır,
Başarılar dileriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri