Kapı Otomatı

Kablolarda sorun yoksa ya trafo ya da kapı otomatiğinde sorun var. Zaten zincirsiz olanların içinde elektronik devre var.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hasan ustam 3-4 katli bir bina olarak kabul edecek olursak 20 v luk bir voltaj kapi için düşük. Bi ihtima ile 1'ci veya 2'ci katlarin kapı butonuna bastiğinda çalışabilir. Ama 4 kattak bir daire için sıkıntı demektir. o voltaj ile bobin çekmeye bilir.
Bu yazdiğimda durumu birebir yaşiyorsan güç trafosunu değiştir derim.
Ustam siz ne diyosunuz bu durumlara binada;; 12 daireden fazla daire var sanırsam hiçbirinde de çalışmıyo ayrıca..

Ustam size şöyle sorum 1 ci kat veya 5 ci kat herhangi bir daireden kapi otomatiğine bastiğinda kapai otomatiğinde inleme sesi geliyor ve bobini çekmiyorsa ise ve kapi otomatiğide yeni ise
Öğretmen27 arkadaşimin dediği gibi 24v/50w bir trofo kullanin.

Ustam size şöyle sorum 1 ci kat veya 5 ci kat herhangi bir daireden kapi otomatiğine bastiğinda kapai otomatiğinde inleme sesi geliyor ve bobini çekmiyorsa ise ve kapi otomatiğide yeni ise
Öğretmen27 arkadaşimin dediği gibi 24v/50w bir trofo kullanin.
Yok ustam kapı otomatiği çok yeni değil, trafodan da 24 voltu görüyorum, benim aklıma gelen mekaniğinden olabileceği ama sizlere de danışmak istedim.. Bide kafamı karıştıran trafonun çıkışından 24 voltu görüpte otomatiğin girişinde 20 volt görmem ?

Trafo çıkışı 24v olup kapi otomatiğinde 20v bir voltaj varsa olabilecek aksaklıklar;
1: bağlantilarini kontol et
2 : kapı otamatiğine kadar gelen ilettken kaplo zamanla aşıma uğrmiş kaplu içi karramiş (yanmış) olabilir.
3 : en son ihtimal artik kapı otomatiği bobini özelliğini kaybetmiştir.

Trafo çıkışı 24v olup kapi otomatiğinde 20v bir voltaj varsa olabilecek aksaklıklar;
2 : kapı otamatiğine kadar gelen ilettken kaplo zamanla aşıma uğrmiş kaplu içi karramiş (yanmış) olabilir.
çok teşekkür ederim ustam sağolun Hocam size de teşekkürler ilginizden dolayı

Ustam size birşey daha sormak istiyorum.. Bu kilit otomatsan marka sanırsam bunların içlerinde bi de elektronik devre var.. Size sorum bu kilit 220 voltla çalışıyo olabilir mi ? yani elektronik devre yükseltmek için kullanılıyo olabilir mi?

Bina diyafon sistemi varsa zaten terminal çıkışlari 24v olarak kabul edilir. ayni zamanda kapi otomatida diyofona bağlı ise 22v gibi bir çalışma özelliğine sahip olmaz.

Ölçüm aldığın yeri değiştir klemens değil de kablodan ölç muhtemelen kararmış oskitlemiştir, biraz sıyır ölç voltaj nedir? Bobine paralel 1000mF 35v kond bağla sonucu paylaş.

15 daireli bir apartmanda kapı otomatiği 1 gün çalışıyor 3 gün bozuk.mesajlardan okuduklarımı uyguladım.santralle otomatik arası kabloyu ölçtüm 18 v olarak gördüm.kablo oksitli değişse düzelme ihtimali varmı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri