Kapı Otomatı

ince makıne yağıyla yağla palet kurumuş bobının gucu yetmıyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
zincirsiz ise 2 olasilik var.
1 . cisi kapı otomatiğene gelen voltaj düşük veya yetersiz olduğu için bobini tetikleywmiyor.
2. cisi kapı otomatiği çok eski ise zamanla bobinin cektiği dil veya bobinde aşinma olmuş değişmesi gerekir.

zincirsiz ise 2 olasilik var.
1 . cisi kapı otomatiğene gelen voltaj düşük veya yetersiz olduğu için bobini tetikleywmiyor.
2. cisi kapı otomatiği çok eski ise zamanla bobinin cektiği dil veya bobinde aşinma olmuş değişmesi gerekir.
otomatiğe 20 volt falan geliyo bu yetersiz mi sizce ?

Hasan ustam 3-4 katli bir bina olarak kabul edecek olursak 20 v luk bir voltaj kapi için düşük. Bi ihtima ile 1'ci veya 2'ci katlarin kapı butonuna bastiğinda çalışabilir. Ama 4 kattak bir daire için sıkıntı demektir. o voltaj ile bobin çekmeye bilir.
Bu yazdiğimda durumu birebir yaşiyorsan güç trafosunu değiştir derim.

Komşularda durum nedir? Onu öğrenip geri dönün bize.

Netelsan diafon şemalarının altındaki not:
Not: Trafoyu 12
daireye kadar
15Vx15W, 12
dairenin üstüne
24Vx50W trafo
kullanınız.

Hasan ustam 3-4 katli bir bina olarak kabul edecek olursak 20 v luk bir voltaj kapi için düşük. Bi ihtima ile 1'ci veya 2'ci katlarin kapı butonuna bastiğinda çalışabilir. Ama 4 kattak bir daire için sıkıntı demektir. o voltaj ile bobin çekmeye bilir.
Bu yazdiğimda durumu birebir yaşiyorsan güç trafosunu değiştir derim.
Ama birde trafonun çıkışını ölçtüm 24 volt otomatiğin girişini ölçüyorum 20 volt ?

Trafonun çıkışını söküp tekrar takar mısınız? Durumda bir değişiklik olacak mı? Gariptir ama aynı arıza biz de oldu trafo çıkışlarını söküp taktım düzelmişti.
Düzelmezse kapı otomatiğine giden ortak uçta sorun olabilir. Trafo arızalı olabilir. Bobinde bir zaafiyet meydana gelmiş olabilir.

H
Trafonun çıkışını söküp tekrar takar mısınız? Durumda bir değişiklik olacak mı? Gariptir ama aynı arıza biz de oldu trafo çıkışlarını söküp taktım düzelmişti.
Düzelmezse kapı otomatiğine giden ortak uçta sorun olabilir. Trafo arızalı olabilir. Bobinde bir zaafiyet meydana gelmiş olabilir.
ocam birde şöyle birşey var; iki tane yan yana daire ikisi de aynı, ikisinde de aynı sorun var, otomatiklerde aynı; sizce de otomatiğin mekanizmasında sorun olmuş olamaz mı yani zamanla çeken uçlar yenmiş olabilir mi ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri