Kamu Kuruluşlarında Çalışan Elektrikçiler İçin EKAT Belgesi

turan35

Üye
Merhabalar Sayın Meslektaşlarım. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan elektrikçi personel için EKAT Belgesi zorunluluğu var mıdır? Çünkü EKAT Kartının üzerinde özel kuruluşlar için yazmaktadır. Saygılarımla

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cevaplayabilecek biri olursa sevinirim lütfen.

EKAT belgesinin tam açılımı; ELEKTRİK KUVVETLİ AKIM TESİSLERİNDE YÜKSEK GERİLİM ALTINDA ÇALIŞMA İZİN BELGESİ dir. 1000 volt ve üzeri gerilimler yüksek gerilimdir. 1000 volt ve üzeri gerilimlerde çalışan tüm personelin EKAT belgesini alması mecburidir. BU belgeyi vermeye TEDAŞ, TEİAŞ VE EÜAŞ yetkilidir. Kamu veya özel olması fark etmez. Ben belgemi EÜAŞ tan aldım. Özel şirket çalışanıyım ve EÜAŞ kendi çalışanı ile birlikte aynı eğitimlere ve sınavlara girdim. Belgemde EÜAŞ çalışanıyla benim belgem arasında hiç bir fark yoktur.

Teşekkür Ederim
EKAT belgesinin tam açılımı; ELEKTRİK KUVVETLİ AKIM TESİSLERİNDE YÜKSEK GERİLİM ALTINDA ÇALIŞMA İZİN BELGESİ dir. 1000 volt ve üzeri gerilimler yüksek gerilimdir. 1000 volt ve üzeri gerilimlerde çalışan tüm personelin EKAT belgesini alması mecburidir. BU belgeyi vermeye TEDAŞ, TEİAŞ VE EÜAŞ yetkilidir. Kamu veya özel olması fark etmez. Ben belgemi EÜAŞ tan aldım. Özel şirket çalışanıyım ve EÜAŞ kendi çalışanı ile birlikte aynı eğitimlere ve sınavlara girdim. Belgemde EÜAŞ çalışanıyla benim belgem arasında hiç bir fark yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri