Kakr atması

ugurcocuk

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim evimde banyo amaçlı kullandığım bir elektrikli şohben var. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Normal heater swich üstünden geçen kablo ya kaçak akım koruma rolesi bağlı ve ordan da şohbene geçiyor. Dün yıkanmak için heater swich i açtığımda kakr tak diye atıyor. Swich i kapatıp kakr ı kaldırınca tekrar swich açıyorum tekrar atıyor ancak swich açıkken kakr ı kaldırınca atmıyor. Bu neden olabilir sizce

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim evimde banyo amaçlı kullandığım bir elektrikli şohben var. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Normal heater swich üstünden geçen kablo ya kaçak akım koruma rolesi bağlı ve ordan da şohbene geçiyor. Dün yıkanmak için heater swich i açtığımda kakr tak diye atıyor. Swich i kapatıp kakr ı kaldırınca tekrar swich açıyorum tekrar atıyor ancak swich açıkken kakr ı kaldırınca atmıyor. Bu neden olabilir sizce

şohbeninizde kaçak vardır

swichhiniz bozulmus olabilir swichi donderirken atiyorsa buyuk ihtimalle donderirken bir yere temas ediyordur
Bahsettiğim swich duvarda duran üzerinde ışık yanan priz.gibi cooker gibi fiş. Kısacası elektriği açınca atıyor

Bahsettiğim swich duvarda duran üzerinde ışık yanan priz.gibi cooker gibi fiş. Kısacası elektriği açınca atıyor

kak rolesi swicten oncemi sonrami bagli eger once bagliysa kakr si swictende olabilir sohbendende olabilir eger swicten so nra ise sohbendendir

ANA SİGORTA VEYA 32 AMPERLİK SİGORTA ATAR kakr si atmaz

Peki sence nedir napmam lazım

elektrikten anlamıyorsanız elektrikçi çağırmalısınız
kaçak akım rölesi
kacak-akim-rolesi.jpg

32 amper sigorta ise bu sekildedir
9791723569202.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar