kahve makimasi anakart sorunu

vatan66

Üye
slm
kahve makinasi bozuldu hic isigi yanmiyor makinayi actim 3 resim de kirmizi ile cizili ve usteki aliminyum parcada uclari kontrol kalemi baktim hepsinde + eletrik var 2 resimde yanik baglanti var sorunu nasil bulabilirim yardimci olursaniz sevinirim umarim dogru bolume actim

40jrlq.jpg

rE5MZa.jpg

3A6LP0.jpg

devreyi ölçtün mü hiiç entegre arızalı olabilir öyle ciihazlara kapalı devre entgre yerleştirilir senin kırımzı ile işsertli olan yer kompenet yerleri ısıtıcı pompa valf enerji verme yerlerii eger önpanelde enerji yoksa besleme devrelerini kontrol et ölçü aleti iile benim işaretledigim yeri buzzer konumda ölç eger buzzer ötmezse o parça arızalı

Ekli dosyalar

• 3A6LP0.jpg
    3A6LP0.jpg
    317.7 KB · Görüntüleme: 52
slm
oncelikle sagolasin ilgilendigin icin soyledigin parcaya olctum buzzer otuyor bbuzzer la diger parcalarada baktim bir sorun bulamadim
asagidaki resimde kirmizi ile cizili yerde kontrol kalemi ile baktimda + elektrik var normal olmamasi gerekiyor orda
VEjppq.jpg

o parça triyak motor varsa onu devirli çalıştırır görevi o pompa motorunu devirli çalışmasını saglar arızasını tekrar detaylı yazars an yardımcı olmaya çalışırım

sana dediğm entgre bu olabilir eger üzeriindeki yazan degerleri gönderir sen daha iiyi olur ok işareti var

Ekli dosyalar

• 3A6LP0.jpg
    3A6LP0.jpg
    317.9 KB · Görüntüleme: 39
slm
kardes sorunu bastan anlatiyim bende bi kahve makinasi var sabah kalktim makinayi acayim dedim makinanin ekraninda hic bir lamba calismiyo sigarta si var galiba makinayi actim yukaridaki 2 resim de gibi yanmis cok bilgim yok bu konuda ama multimetren var anladigim kadari ile devreleri baktim bi sorun bulamadim ama kontrol kalemi ile baktim anakartin her tarafinda kontrol kalemi yaniyor sorunum bu

sana dediğm entgre bu olabilir eger üzeriindeki yazan degerleri gönderir sen daha iiyi olur ok işareti var
O belirttiğin sigortası, smps ent 7 pin tny serisi ... @vatan66 Besleme devresi kontrol edilecek ama anlaşılan bilgi ve tecrübeniz yok tv-elektronik tamircisine göstermenizde fayda var.

slm kardes hollandadan yaziyorum burda tamirci cok pahali resim uzerinden kontrol etmem gerekenleri yazarsaniz multmetre ile bakabilirim

slm sordugun entegrenin degerleri t50ma/250v
bir sorum daha varm 470nm 275v x2 pcx2 337 mkp film capasitor var kartta multimetre ile nasil kontrol edebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri