Kael'in yeni reaktif güç kontrol rölesi: Kael VARkombi-18-PC

Araba kullanmayı bilmedikten sonra MERCEDES'i bırakıp BMW alsan neye yarar !

Siz önce ehliyeti almaya bakın.

merhaba arkadaşlar, ben entes rg3-12c yi, dengesiz yük dağılımından dolayı, kael varkombi 12 tft ile değiştirmeyi düşünüyorum.mevcut trafo gücü 630 KvA
fazlardan çekilen max. akım 25 A (1faz için)
AKIM tr 1000 /5
sistemi değiştirirken akım trafolarını küçültmeye ihtiyaç var mı? ve kondansatör dağılımı nasıl olmalı ? yardımlarınızı bekliyorum ilginize teşekkürler...

merhaba
kael varkombi 18 kullanıyorum (12 kademe ) 10 kvar kondansatörü bile tanıdı akım trafo oranım 1000/5 harmonik reaktörlü.
iyide 25 amper ne klimamı çalışıyor sadece ?
25 amper yazdıgın 250 olmasın!
250 ise değişmene gerek yok.

50/5 takamıyorum çünkü baralar 60mm lik en küçük 200/5 takabiliyorum o da özel sarım olcak...röleyi değiştirmeyeceğim. birinci kademeye 1KvAR lık trifaze kond. bağlayıp diğer 6 kademeye 0,5 ve 1,5kVar monofaze takıp geri kalanını da, trifaze 1,5 - 2,5 - 5 - 10 ve 20 kVAR lık taksam uygun olur mu sizce ???? yardımlarınız için için teşekkürler...

merhaba
kael varkombi 18 kullanıyorum (12 kademe ) 10 kvar kondansatörü bile tanıdı akım trafo oranım 1000/5 harmonik reaktörlü.
iyide 25 amper ne klimamı çalışıyor sadece ?
25 amper yazdıgın 250 olmasın!
250 ise değişmene gerek yok.
25 amper olduğundan eminim ...

Bana göre birbirlerinden farkı yok siz sadece 1000 / 5 A akım trafonuzu 25 A cekiyorsanız 50 / 5 gibi değiştirin sistem düzelecektir
50/5 takamıyorum çünkü baralar 60mm lik en küçük 200/5 takabiliyorum o da özel sarım olcak...röleyi değiştirmeyeceğim. birinci kademeye 1KvAR lık trifaze kond. bağlayıp diğer 6 kademeye 0,5 ve 1,5kVar monofaze takıp geri kalanını da, trifaze 1,5 - 2,5 - 5 - 10 ve 20 kVAR lık taksam uygun olur mu sizce ???? yardımlarınız için için teşekkürler...

Bu yükün bağlı olduğu şalter ayrı değil mi neticede başka hiç bir yük yoksa akım trafosunu ana baraya takmak zorunda değilsin. Yükleri bir şalterde toplayıp kompanzasyon akım trafosunu bu şalter girişine takarsın.
Üç faz sistem 25A yük;
S=1,732*380*25
S=16,5kVA yük yapar 10-12kVAr endüktif yük kabul etsek siz verdiğiniz kademelerdin sadece 1 tanesinde 20kVAr kullanmışsınız bilmem durumu izah edebildim mi?

Bu yükün bağlı olduğu şalter ayrı değil mi neticede başka hiç bir yük yoksa akım trafosunu ana baraya takmak zorunda değilsin. Yükleri bir şalterde toplayıp kompanzasyon akım trafosunu bu şalter girişine takarsın.
Üç faz sistem 25A yük;
S=1,732*380*25
S=16,5kVA yük yapar 10-12kVAr endüktif yük kabul etsek siz verdiğiniz kademelerdin sadece 1 tanesinde 20kVAr kullanmışsınız bilmem durumu izah edebildim mi?
20 Kvar olmayabilir de burdaki şimdi burdaki asıl sorunum 60 mm lik baraya uygun 200/5 akım trafosu bulamıyorum ...başka yük yoksa ne demek? bu trafo lojmanları besleyen bi trafo ...yardımlarınız için teşekkür ederim ...

baraya sığmayan akım trafoları için baraları inceltmek uygun mudur?

20 Kvar olmayabilir de burdaki şimdi burdaki asıl sorunum 60 mm lik baraya uygun 200/5 akım trafosu bulamıyorum ...başka yük yoksa ne demek? bu trafo lojmanları besleyen bi trafo ...yardımlarınız için teşekkür ederim ...

Demek istediğim şu ana baraya bağlı şalterler vardır, yük bu şalterlerden uygun olanına aktarılır,akım trafosuda bu şalter öncesine konulur (Diğer şalterlerde yük olmamak kaydıyla). En mantıklı, en pratik çözüm budur.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri