kael varkombi 18 T fazı sorunu

5ezer

Üye
sistem 15 kademe son üçünde trafolar var.

röle 9. kademeyi hiç görmüyor.(fabrika ayarlarına alıp tekrar tanıttığımdada gördü 3-4 gün sonra tekrar görmemeye başladı)

T fazı trafoyu çektiğinde endüktifte %50 lerde manuel 9. kademeyi devreye alıyorum %90 larda kapasitif gösteriyor.

10. kademe ile 9 u yer değiştirdim (fabrika ayarlarına döndüm tanıttım) yani kondansörlerin yerini değiştirdim yine promlem aynı.

bu arada 12. kademede haliyle t fazında onuda hiç çekmiyor röle..

önerilerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Akım trafo oranı ve kademe değerleri hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

100/5 akım trafoları
12 kademe kondansatör var.13-14-15 te trafolar bulunuyor.
ilk 6 sı trifaze diğerleri monofaze (şuan tam değerleri kafamda değil)
7-8-9. kademelerin 2.2 A aklımda kalan

kurulu güç tahminen 30-40 arası

özellikle sordum sisteme herhangi bir güç eklenmemiş.

Trafo dedikleriniz,reaktör olsa gerektir.Röleyi,bir de el pozisyonunda tanıtmaya çalışın.Sistem yeni bağlandı ise,bağlantıların doğruluğunu ( özellikle,akım ve gerimlerin aynı fazda olduğunu ) kontrol edin.

evet reaktör.el pzisyonunda derken kademelerimi manuel giriyim.
sistem yaklaşık bir sene oldu kendim kurmadım burası bir banka şehir dışından bir firma yapmış işlerini, bende ilgilenelim dedik öyle yani.rölenin de yabancısıyım biraz da meraktan ilgileniyorum..

aşağıda yaklaşık 9 günlük sayaç takiplerim.

Adsız.jpg

Evet,manuel girin ve bir süreliğine,otomatik tanımayı devre dışı yapın.Hedef tg q 0,endiktif ceza sınırı 14,kapasitif ceza sınırı 11 ,harmonik korumaları devre dışı ,Ton 10 sn,Tof 5 sn olarak ayarlayın.

Son düzenleme:
hocam söylediklerinizden sadece otomatik tanıma ve harmonik korumaları devre dışı bırakamadım menüden bulamadım.diğerlerini yaptım röle t fazındaki 9. kademeyi gördü amaşimdide ne reaktörü devreye alıyor nede kondansatörü %45 kap. te.artık yarın tekrar gidip bakacağım.aşağıda birkaç resim ekliyorum..

2014-06-17-580.jpg
2014-06-17-582.jpg
2014-06-17-584.jpg
2014-06-17-585.jpg
2014-06-17-588.jpg

2014-06-17-589.jpg
2014-06-17-590.jpg

sıkıntı aynen devam ediyor.röle t fazında %45 kap. okuyor fakat dengelemek için hiç kondansatör çekmiyor.

Forum umuz üyelerınden, sayın Ethem GÜner bey, KAEL in teknik danışmanıdır. Verdiğim telf numrasından ulaşırsanız size bu konuda seve seve yardımcı olur. Deneyin derim. 0 530 4076025

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri