Kablosuz dokunmatik taşınabilir monitör.

12AX7

Üye
Merhabalar. Ofis içerisinde sabit bir mönitöre bağlı çalışmak zorunda kalıyoruz. Buda bazı noktada esneklik gerektiren hareketlerimizi engellemekte işimiz geriği.

Bu noktada dokunmatik, kablosuz, taşınabilir tablet misali bir arayışa girdim. Air display gibi bazı proğramlar var. Bu programlar dokunmatik ekran özelliklerini deateklemiyor.

Lenovonun lt1423p isimli bir ürünü varmış. Yalnız üretimden kalkmış ve çok hantal geldi bana incelemelerde.
Sadece usb ile bağlandığında iyi bir performansa sahip.

Benim şu anki düşüncem kablosuz dokunmatik bir ekran yapak. Bunuda usb usb kablosuz ara bağlantı gibi kullanmak.

Böyle bir bağlantı mümkünmüdür. Kablosuz olarak usb usb bağlantısı yapılabilirmi. Bir ara kablo olmadan ara kablo gibi...

Çalışma ortamınız ve bilgisayarı ne amaçlı kullandığınız hakkında bilgi verebilirseniz alternatif çözümler üretilebilir. Kablosuz usb usb derken neyi kasdettiğinizi tam olarak anlayamadım. Dongle tarzı bir araç ile her iki cihazda usb den usb ye kablosuz görüntü aktarımı diyorsanız eğer, USB değil ama HDMI ile bunu yapmak mümkün.
Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.
http://www.hepsiburada.com/s-link-s...ar-diger.pla&gclid=CI7b4K7I2tECFccp0wodue8GSg

https://www.asus.com/Commercial-Monitors/MB168BPlus/

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Çalışma alanımızda bazen ürünlerin yanına giderken bilgisayarında yanımızda olması gerekiyor. Bu olmadığı zaman git gel ofis ve depo içinde koşturmacalar oluyor. Tasarım aşamasında iş istasyonuna bağlı kalarak ofis içerisinde çizim yapan grafikerlerimiz olmak zorunda.

Neden bir windows tabletler almıyorsunuz diye soracak olursanız, kullandığımız proğramları tam verimli çalıştırmıyorlar. Çalıştıranlarda faiş fiyattalar.

En üst linkte verdiğim monitör usb ara kablosuyla kasaya usb ara kablosu bağlanarak kullanılıyor. Bahs ettiğim usb den usb ye kablosuz bağlantı bu işi kablosuz yapmasını istediğim bir aparat. Atıyorum usb hub ın birini bilgisayara takıp diğerini monitöre takıp arada bağlantı kurmak.

Bahs ettiğiniz hdmi protokolü dokunmatik ekran fonksiyonlarını iletemeyeceği için iş görmeyecektir. Kablosuz olarak uzaktan, ürün başındayken iş istasyonuna müdahale eden bir monitör arıyorum. Yada yapmak istoyorum

Rica ederim. Size görüntü aktarımından fazlası ihtiyaç olduğu için bu konuda USB ne derece bir cevap verebilir bilemiyorum. Bir nevi klon ekrana ihtiyacınız olacak. Şimdiye kadar anlattığınız şekilde bir uygulamaya rastlamadım ama alternatif olarak işinizi görebileceğini düşündüğüm iki önerim var.
1. si bütçe olarak zorlamaz ise yoğa pc lerden edinebilirsiniz. Hem ekran büyük olur hem hafif hemde tablet kullanır gibi kullanabilirsiniz.
2. olarak ise büyük ekranlı bir android yada windows tabanlı bir tablet edinerek, mevcut çalıştığınız bilgisayarınıza lokal ağınız üzerinden uzak masaüstü yaparak kullanabilirsiniz. Yada alternatif olarak mevcut bilgisayarınıza tek kullanıcılı uygun fiyata team viewer lisansı alarak, internetinizin olduğu her yerde istediğiniz cihazdan uzak erişim sağlayabilirsiniz.

Çalışma alanımızda bazen ürünlerin yanına giderken bilgisayarında yanımızda olması gerekiyor. Bu olmadığı zaman git gel ofis ve depo içinde koşturmacalar oluyor. Tasarım aşamasında iş istasyonuna bağlı kalarak ofis içerisinde çizim yapan grafikerlerimiz olmak zorunda.
bunu tablet ve Teamviewer programı ile daha rahat çözebilirsiniz.

Rica ederim. Size görüntü aktarımından fazlası ihtiyaç olduğu için bu konuda USB ne derece bir cevap verebilir bilemiyorum. Bir nevi klon ekrana ihtiyacınız olacak. Şimdiye kadar anlattığınız şekilde bir uygulamaya rastlamadım ama alternatif olarak işinizi görebileceğini düşündüğüm iki önerim var.
1. si bütçe olarak zorlamaz ise yoğa pc lerden edinebilirsiniz. Hem ekran büyük olur hem hafif hemde tablet kullanır gibi kullanabilirsiniz.
2. olarak ise büyük ekranlı bir android yada windows tabanlı bir tablet edinerek, mevcut çalıştığınız bilgisayarınıza lokal ağınız üzerinden uzak masaüstü yaparak kullanabilirsiniz. Yada alternatif olarak mevcut bilgisayarınıza tek kullanıcılı uygun fiyata team viewer lisansı alarak, internetinizin olduğu her yerde istediğiniz cihazdan uzak erişim sağlayabilirsiniz.
Vaktiniz varsa bu monitore bakabilirsiniz bu bahs ettiğim işi yapıyor.

İlki çok maliyetli olacaktır, şuan için imkan yok.

Teamviewer olayına bakacağım.

bunu tablet ve Teamviewer programı ile daha rahat çözebilirsiniz.
Şimdi baktımda 3 bin lira fiyatı var benim işimi gören paketin. Donanımsal fikirler olabilirse benim için daha cazip olur. Yazılıma vereciğimiz parayıda iş dışı bir elektronik hobi projesi gibi harcarız hem deşarj oluruz biraz.

Verdiğiniz linkteki think vision monitör işin cafcaflı tarafını ele almış. Ona verilecek paraya yoğa pc alınabilir. Bütçe olayından dolayı bu şıkkı elersek, team viewer lisansı tek kullanıcı için (3 cihaza kadar destek veriyor) 1149 TL
upload_2017-1-24_17-32-17.png

2. olarak verdiğim yöntem sizin işinizi rahatlıkla göreceği kanısındayım. Mevcut internet üzerinden microsoftun kendi uzak masa üstü aracı ile lisans parası vs ile uğraşmadan bu işi sadece tablet parası ile çözebilirsiniz. Yok ben donanımsal olarak istiyorum derseniz astarı yüzünü geçeceği kanısındayım. Karar sizin.

ücretsiz sürümü ile denemiştim yıllar önce. arazide pc'ye erişme şansım olmuştu. ama hala ücretsiz sürümü var mı bilmiyorum.

ücretsiz sürümü ile denemiştim yıllar önce. arazide pc'ye erişme şansım olmuştu. ama hala ücretsiz sürümü var mı bilmiyorum.

Doğrudur ücretsiz sürüm ev kullanıcıları için mevcut ama ev olarak kurupta ticari amaçla işletmede kullanırsanız, tespit edilerek cezai işlem uygulanıyor. İşletmede kullanılacaksa parasından kaçılmayacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri