Kablosuz Akıllı Ev Otomasyonu

Çin marka ürünler 2 ayda bozuluyor. Geri de alıp tamir bile etmiyorlar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çoğu kablosuz akıllı ev uygulamaları 3-4 ay sonra bozulmaktadır. Ürün belli bir süre sonra modemi bulamamaktadır. Nedeni olarak kullanılan pic veya emsal işlemcilerdir. Şehir şebekesinin kesilip yeniden gelmesi modem ip uyumsuzluğu sadece nedenlerinin birkaçıdır. 3-4 sene evvel ip kameralar revaçtayken bugün arızalar çok olduğundan dolayı satıcılar ip kamera ürünü getirmeyi bırakmışlardır.
Kaliteli modemler kullanıldıgında sorun olacagını düşünmüyorum.Ayrıca ben kendi yaptıgım cihazda belli periyotlarla baglantı kontrolu yapıyorum ve gunde bir kez cihazı otomatik resetleyerek baglantıyı canlı tutuyorum.Demek istedigim suc cihazlardan ziyade içerilerindeki yazılılımlarda.Yoksa hemen hemen hiçbir elektronik cihaz durduk yere bozulmaz.Tabii biz mükemmeline ulasalım diyene kadar atı alan üsküdarı geciyor,

Arkadaşlar, AliExpressten aşağıdaki akıllı prizi aldım. Prizin düğmesine 3sn basılı tutup wifi modemi de cihaz eklenebilir konuma getirdiğimizde priz modeme bağlanıyor.

Bundan sonra prizi android programını kullanarak cep telefonumuza tanımlıyoruz.

Ardından androidprogramı üzerinden her priz bölümünü ayrı ayrı açıp-kapatıp zaman ayarı verebiliyoruz. Evde olmasanız bile cihaz internete bağlı olduğu için yönetebiliyorsunuz.

BroadLink MP1 Smart Power

mote-Control-4-Outlet-Power-Socket-for.jpg_640x640.jpg

Merak ettiğim bu nasıl bir teknoloji? Bunun altyapısı nedir?

Hiç bir ara cihaz eklemeden sadece modeme wi-fi bağlanarak bu şekilde bir çok cihaz yönetilebiliyor, veri gönderebiliyor. Kamera, elektrik anahtarı, sıcaklık sensörleri vb. Türkiye'de uygulamaları var mı?

Arkadaşlar, AliExpressten aşağıdaki akıllı prizi aldım. Prizin düğmesine 3sn basılı tutup wifi modemi de cihaz eklenebilir konuma getirdiğimizde priz modeme bağlanıyor.

Bundan sonra prizi android programını kullanarak cep telefonumuza tanımlıyoruz.

Ardından androidprogramı üzerinden her priz bölümünü ayrı ayrı açıp-kapatıp zaman ayarı verebiliyoruz. Evde olmasanız bile cihaz internete bağlı olduğu için yönetebiliyorsunuz.

BroadLink MP1 Smart Power

Merak ettiğim bu nasıl bir teknoloji? Bunun altyapısı nedir?

Hiç bir ara cihaz eklemeden sadece modeme wi-fi bağlanarak bu şekilde bir çok cihaz yönetilebiliyor, veri gönderebiliyor. Kamera, elektrik anahtarı, sıcaklık sensörleri vb. Türkiye'de uygulamaları var mı?

Hocam broidlink ürünlerini yakndan takip ediyorum
Hatta Sp Mini---SP3...S1---RmPro ürünlerini aldım yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum
Arkadaşlarımda aldı Onlarda kullanıyor
Sorun olarak sadece KabloNetin verdiği Docsis 3.0 Modem wifi si ile sorun yaşatıyor
Onu da router bağlayarak çözülmesi mümkün

Sizde alalı sanırım 3 ay olmuş Cigazın özelliklerini biliyorum.
Nasıl memnunmusunuz? Ben de önümüzdeki günlerde bu üründen sipariş geçmeyi düşünüyorum

Son durum nedir? Bir ara ben de bu tip ürünlere baktım ama uzun süre kullanmış birisini görmeden almaya elim gitmedi. İşin uçunda kaçak akım rölesi olmadan kullanıp çarpılmak ya da ufak bir yangın endişesi de var.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri