Kablosuz Akıllı Ev Otomasyonu

serkanugur

Üye
Arkadaşlar kablosuz akıllı ev otomasyonları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bana mesaj atabilirler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
abi bu akilli evler hakkinda bilgi almak istiyorum senden :) pm attim sana

Bende bilgi almak istiyorum ozellikle bu zil sistemleri felan kablosuz takılıyomus diyafon sistemleri felan

şu konuyu biraz açar mısın bende merak ediyorum çiçek sulama kombiyi devreye sokma havalandırma gibi yardımcı olur musun?

bir villa düşünelim elektrik dahil bu işin bedeli oniki bin dolar civarında suya gaza vs bunlara selonet valf dediğimiz su borusunun arasına takılan vanalar vardır vs ve bilgisayardan ziyade bu sistemi kurunca kendi prğramını içinda barındıran santralı vardır isterseniz santralını pç ile bağ kurdurabilir ve uzaktan kumanda edebilirsiniz ama böle bir evde bence pç ile uzaktan kontrol etmek bana göre biraz sakıncalı bir sürü hekırlar filan bu sistemi internet üzerinden çökerte bilir bence en güzeli evi kendi istemi ile kontrol etmek en güzel iştir bence bir sürü seneryolar eklenebilir bahce sulama sistemine selonet valf eklenerek [enerji gelince acılan kesilince kapanan bir su yada gaz vanası diyellim ) birde evdeki tüm anahtarlar bildiğimiz merdiven otomatiği anahtarı liht ile değişmek sureti ile bütün anahtarların içine ve evdeki pirizler dahil hepsine birer hap dediğimiz uzaktan kumandalı cihazlar yerleştirilir bu vesile ile bir noktadan koyduğumuz merkez santral vasıtası ile bütün haplara bir kot verilir ve istenilen saatte zamanda elle yada sistem sayesine bu villamızın tüm aygıtları internet üzerinden yada evdeki kontrol panelimizden acılabilir birde bu işin sonu yoktur ne eklerseniz maliyet sürekli artar sonsuz limit
otomasyon

Araba anahtarlarındaki bir buton ile kilitleri açıyoruz , bu sistem radyo dalgasıyla mı oluyor nasıl oluyor, bunu evdeki başka bir sisteme nasıl yaparız?
bide bu RFİD nedir , basit birşey midir , ucuz birşey midir , nasıl kullanılır?

ben konu açmıştım demekkı yanlış yerde açmışım konu varmış benım duşuncem apartmanlarda diyafon ve kapi zillerı arıza yaptığında içinden çıkılmaz hal alıyor bırçok bınada renk kodu dıye bışey yok ben bunu kokten çozme duşuncesındeyım apartmanın mevcur elektrık şebekesı uzerınden ses ve data taşımak ıstıyorum sistem mantıklı Şebeke 50 herz bu sistem uzerıne 433 mhz veya 800 mhz lik bır TX RX devresı koyarsak ses ve data taşıyabılırız bu denemeyı 100 mhz de yaptım sağlıklı olmadı daha yuksek frakanslara çıkarsak sağlıklı çalışacağına emınım data taşımayı DTMF olarak duşunuyorum şimdı dıyeceksınızkı 800 mhz DTMF nın ne işi var neden olmasın frakans modulasyonuyla duşunuyorum bıraz yardım edılırse ve yanıldığım yerlerde destek olunursa bışeyler çıkacaktır

Data icin mi 800MHZ lik bir DTMF yapmayi dusunuyorsunuz? Decode islemini nasil yapmayi dusunuyorsunuz?
DTMF dediginiz anda olay sinirlanmistir. Alternatif yontemler var, x10 gibi. Bunlari inceleyin

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri