Kablo Kesiti Hesabı

zealousgs

Üye
merhaba forum sakinleri sizlerin yardımını rica ediyorum ben hayrat bi çeşme yapıcam çeşme ile sebekenin arası 700 mt 2hp dalgıc pompa calıstırıcam bakır maliyetli oldugu için alvinal kablo önerdiler sizlerden benim için en iyi kesiti rica ediyorum yardımcı olabilirseniz makbule gececek ben 2*25 çekmeyi planlıyorum acaba yeterli gelirmi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tam olarak bilmemekle beraber en düşük kesit 2x25'dir galiba(özel üretim v.s. dışında)
Akım Taşıma kapasitesi bakımından sıkıntı yok. Gerilim Düşümü bakımından %5.36 gibi hesaplanıyor. motorlar için %5 alıyor arkadaşlar. karar sizin. kendiniz hesaplamak isterseniz İmzadaki programı indiriniz.

diğer arkadaşlar programın yeni versiyonunu indirmeyenler lütfen indirip baksınlar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri