Kablo Kesit Hesabı Formülleri

Merhabalar, Bu formül trifaz için geçerli, paki mono faz içinde aynı formül geçerli mi?

I= P / 220 x Cosfi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3*150+70mm2
Burada 3 dediği 3 damarlı kablo yani tek kablo içinden 3 tane iletken geçiyor 150 dediği kablonun kesiti +70 kısmı da ayrıyeten çekilen toprak iletkeni kesiti'dir. kablo kataloglarına bakarsanız bu kabloyu bulabilirsiniz ve bu kablonun bu kesitinin akım taşıma kapasitesi de yanında yazar.
eğer hes ise havada res ise topraktaki akım değerini alırsın (genellemedir.)

fabrikamızda yeni yapılan bina trafoya 240 metre mesafede.güç yaklaşık 700 kw bunun için yer altından kablo çekersem kesit ne olmalı? yada yakın mesafeye 2.trafo kursam daha mı iyi olur?

Merhabalar,

Son cevap verileli bayağı olmuş ama yeni konu açmamak adına buradan sormak istedim.
Elimde bir motor var. 60V 4 Amper. 300 mt de çalıştırmak istiyorum. Nasıl bir kablo kullanmalıyım. Nasıl hesap yapabilirim. Lütfen anlatır mısınız?

Saygılarımla.

Motor gucu ne? 60V ilk defa duydum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhabalar,

Son cevap verileli bayağı olmuş ama yeni konu açmamak adına buradan sormak istedim.
Elimde bir motor var. 60V 4 Amper. 300 mt de çalıştırmak istiyorum. Nasıl bir kablo kullanmalıyım. Nasıl hesap yapabilirim. Lütfen anlatır mısınız?

Saygılarımla.

Calisma sebekesi nedir, monofaze, trifaze veya dogru akim motoru mu ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri