Kaçak elektrk öğrenci milleti

Sosa

Üye
Prizde nötr ile topraklama arasnda geçen olay ne söylyn öğrencyiz mağduruz :) faturaya para yetştremyoz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Prizde nötr ile topraklama arasnda geçen olay ne söylyn öğrencyiz mağduruz :) faturaya para yetştremyoz
merhaba öğrencisin tahmınım yınede boşver sen haram yeme bak doğuda kaçak elektrik kullanan çiftçilerın halıne doğmamiş yetimin hakkını yıyorlar allah başka yerden alıyor urfada,gaziantepte yer altı suları ıyıce duşmuş çıkarmak için daha fazla elektrik harcanıyor bu bir ceza allahın lütfu 25-30 mt den su çıkarılırken 100-150 mt reye inmiş sular

benim bir tanidigim ev degistirdi o evde bir elektirikci oturmus önceden ve sadece bir prizde takinca fisi saat geri dönüyordu bu olay avrupada oluyor neyse uzun zaman kullandi elektirik paraini az ödemek icin evini bu sekilde isitti ama bir arabasi vardiki hergün ariza acardi onun acisi ordan cikiyordu sononda cagirdi birinini o pirizi düzelttiler arabada arizayi kesti bizzat kendim biliyorum yanu haram tamam da bu elektirik baska birsey bu harama bulasmayin belasi fena carpar elektirigin...

ustalarıma katılıyorum burda az yakmak ıcın, dıger tarafta fazla yanmaya degmez genc arkadasım.

dairenin camina elektrik abonman numarasini yazin altinada
ogrenciyiz odeyemiyoruz her turlu yardim kabul edilir diye yazin.
kesinlikle faturayi bir odeyen cikacaktir.

sayın egypt en mantıklısını önermış şimdi uzaktasın atıp tutuyorsun olur ama öğrencinin ödemede zorlandığını bilsem bende öderım evının camına yazacak o yazıyı gören duyarsız kalmaz bir anımı anlatayım haram konusunda yaş 23-24 35 yıl önce motosıkletım var yolda gıderken 50 tl buldum o gun benım cepımdede 1500 tl para var aldım elli tl yı bır güzel katladım benım paranın içine koydum 1550 tl oldu şeytan durttuya :) yarım saat sonra elımı cepıme attım para yok 50 tl nın cezası oyle çıktıkı katmer katmer o günden sonra helal parama dışardan bulduğum para fılan karıştırmadım allaha şukur buyuk bır ders aldım ankarada ötöbüs termınalınde yerde bir altın yüzük buldum o zaman araştırdım bulamadım sahıbını anons verdırdım yok adıyamana gorevlı gıttım turkiye petrollerıne orada çalışırken bir işçi sinir hastasıymış her gun bir iğnesı varmış vurmayınca çalışamıyor hertarafı şişiyor bırgun şantiyeye gıttım işçi yok nerde sordum arkadaşları ilaci bitmiş ilaç alacak parasıda yok işçi yatakhanesınde yatıyor şirketın arabasıyla gıttım çocuğun yuzu gozu balon gıbı şişmiş allah kimseye oyle dert vermesın ankarada bulduğum yüzük otelde çantamdaydı gıttım otelden yuzuğu aldım kuyumcuda bozdurdum adamın ilacini aldım artan parayıda ilaç almak şartıyla o çocuğa verdım bunu nıye anlatıyorum o yuzuğun parasını herhangı bır hayır kurumunada verebılırdım o çocuğu görünce kararım değıştı sanırım enıyısını yaptım hayır kurumlarından daha hayırlı iş yaptım inancındayım sevabı kaybeden kişiye ben aracı oldum okadar

Haklsnz benim kisi heves işte ama o söyldgnz hayrseverlr bze hç uğramyo ev sahbmz hacı 5 tl eksik krayı verdk dye akşam 20 km yoldn geld :(

Haklsnz benim kisi heves işte ama o söyldgnz hayrseverlr bze hç uğramyo ev sahbmz hacı 5 tl eksik krayı verdk dye akşam 20 km yoldn geld :(
haci değildir o allahın gücene gitmesinde ne kadar piyasada sakallı haci tanısam emin olun şeytanı sollamışlardır benide hiç sevmezler o hacilar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri