Kaçak Akım Rölesi Bazen Atıyor?

Ev sahibi evde yokken evde sadece buzdolabı çalışıyor, evdeyken de arada bir atıyor, sorun buzdolabında görünüyor, fakat aklıma şu geldi, acaba buzdolabının ara kablosu yere temas ettiğinden nemlendiğinden atar mı. İllede çözmem lazım yoksa ben arızaya geçecem. Saygı bizden.
Olabilir ama siz işe önce dediğim gibi kaçak akım rölesini değiştirerek başlayın aynı olay meydana gelirse buzdolabına yönelmemiz gerekiyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ya arkadaşlar yazılanları okudum ve kendi kendime güldüm ve emin olun bir daha mesleğimi irdeledim.32 A Kaçak Akım Rölesi nerde var.Varsa bana bunu sunabilirmisiniz lütfen.Bir arkadaşımız yazdı;Ups KAR ve Hat geriliminin beslemesini aynı KAR'a takarsanız atar ve bahsetiğiniz KAR atma durumu ile karşılaşınırsınız.Ve şuna dikkat edelim mutlaka ben KAR'ı yeni taktım bozuk olamaz vs. gibi durumlarda lütfen kalmayın çünkü emin olun piyasada o kadar Sıemensten tutun bütün markaların çini mevcut ki sizi yanıltabilir.(Bilgi paylaşıldıkça güzeldir...)

Ya arkadaşlar yazılanları okudum ve kendi kendime güldüm ve emin olun bir daha mesleğimi irdeledim.32 A Kaçak Akım Rölesi nerde var.Varsa bana bunu sunabilirmisiniz lütfen.Bir arkadaşımız yazdı;Ups KAR ve Hat geriliminin beslemesini aynı KAR'a takarsanız atar ve bahsetiğiniz KAR atma durumu ile karşılaşınırsınız.Ve şuna dikkat edelim mutlaka ben KAR'ı yeni taktım bozuk olamaz vs. gibi durumlarda lütfen kalmayın çünkü emin olun piyasada o kadar Sıemensten tutun bütün markaların çini mevcut ki sizi yanıltabilir.(Bilgi paylaşıldıkça güzeldir...)

32A ile anlatılmak istenilen şey kaçak akım rolesinin anma akımı. Anma kaçak akımı değil....
Burayı incelemeni öneririm.
http://www.makel.com.tr/SharedFiles/Download.aspx?pageid=24&mid=40&fileid=60

Evet K.A.K.R anma akım değeri demek benim üzerimden bu değerin üzerinde akım geçirirseniz her türlü sürprize açık olun demektir ben bu değere göre dizayn edildim kontak akımım,kontak ebatlarım, açma mekanizmam v.s. buna göre dizayn edilmiştir demektir. Bildiğimiz standart K.A.K.R'leri bu değerin üzerinde açmaz aşırı akım yada kısa devre akımı açma özelliği yoktur (Yeni nesil kompakt kaçak akım röleleri hariç).

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri