kaçak akım röleleri

moldovan

Üye
arkadaşlar kaçak akım röleleri bilindiği gibi nötr üzerinde kaçak varsa devreyi yada şahsı korur 3 fazlı motorlara da nötr bağlanmadığı için kaçak akım takılır mı takılırsa çalışır mı yada 3 faz ile çalışan kaçak akım röleleri varmı şimdiden teşekkür ediyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar kaçak akım röleleri bilindiği gibi nötr üzerinde kaçak varsa devreyi yada şahsı korur 3 fazlı motorlara da nötr bağlanmadığı için kaçak akım takılır mı takılırsa çalışır mı yada 3 faz ile çalışan kaçak akım röleleri varmı şimdiden teşekkür ediyorum

nötr üzerinde kaçak varsa devreyi korur ne demek anlamadım. kısaca KAR fazlardan giren akımla nötrden çıkan akım arasındaki farkın değerine göre devreyi açar. üç fazlı motora direk KAR bağlandığını hiç görmedim, seninde yazdığın gibi nötr olmadığı için yani KAR dan nötr geçmediği için koysanda hiç bir işe yaramaz. ama kumanda panosuna KAR koya bilirsin.

kaçak akım rolelerinin çalışma mantığı giriş ile çıkışın eşit olması gereğidirMotor devrelerinde sıklıkla kullanılmasalar da bunlar için üretilen modeller var.örneğin siemens de 3 faz dengeli yükler için şaltere doğrudan monte edilen tipleri mevcut

Arkadaşlar KAR'i 3 fazlı nötrsüz devrelerde de kullanabilirsiniz. KAR'in amacı giden akım ile geri gelen akımın eşitliği bozulduğunda devreyi açarak koruma görevi sağlamaktır. 3 kutuplu KAR var. 3 fazlo motorda fazın biri kaçak yaptığı zaman (mA koruma derecesine bağlı) KAR devreyi açacaktır. ben bu şekilde sık sık kullanıyorum.
kolay gelsin

Arkadaşlar KAR'i 3 fazlı nötrsüz devrelerde de kullanabilirsiniz. KAR'in amacı giden akım ile geri gelen akımın eşitliği bozulduğunda devreyi açarak koruma görevi sağlamaktır. 3 kutuplu KAR var. 3 fazlo motorda fazın biri kaçak yaptığı zaman (mA koruma derecesine bağlı) KAR devreyi açacaktır. ben bu şekilde sık sık kullanıyorum.
kolay gelsin

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, bu sayede bende öğrenmiş oldum.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri