Kaçak akım koruma şalteri

tayfyardim

Üye
arkadaşlar bizim binada bir panoda kaçak akım koruma anahtarı sürekli atıyor. In=25A markası General Elektrik. 30 mA'lik. Çıkışında bir 25A'lik bir sigorta mevcut. 25A 'lik sigorta atmıyor Fakat kaçak akım düşüyor. bazen 1 saat düşmüyor. bazen 15 dakkada bir düşüyor. Elektrikçiler aşırı akımdan kaynaklandığını söylüyolar. Ama aşırı akımdan olsa sigorta atması lazım değilmi? Sizce sorunum nedir? Bir izolasyon problemi varmı? Linye 5-6 adet prizi besliyor. Prizlerede ortalama 3 bilgisayar bağlı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ampermetre ile yükler tam devrede iken ölçüm yaptınızmı kaç ampere kadar yükseliyor max kaç amper

kaçak akımın çalışma mantıgı faz ve notr arasındakı akan akımı troid akım trafo aracagılı arasındakı farkka bakmak olakı herhangı bir nedenle olusan artık akım topraga aktıgı vakıt olusan fark ile kaçak akım açar yani asırı akım la alakası yok oolayın olsa sigorta devreye acar tum prızleri bosaltın daha sonra fişleri teker tekr takarak deneyın

başka bir kaçak akım rölesi denein (siemens, legrand)

Sigorta gecikmeli ise yani c tipi ise yükten dolayı kaçak akımdan önce atamayabilir ama yüklenmeden dolayı atacağını sanmıyorum kaçak akım vardır. ölçüm yapıp ortalama değeri görünüz eşik değerine yakınsa ısınmadan dolayı atabilir. Siz elektrikçimisiniz usta teknisyen vs?

ben elektronik mühendisiyimde çalıştığımız yerde sürekli atıyor kaçak akımlar panoları yapan elektrikçilerde In=25A lik yerine 40A lik kaçak akım koyarsak düzelir diyolar. ama benim merak ettiğim kaçak akım şalterleri nominal değerlerini geçen akımlarda bir sigorta gibi atıyorlarmı?

ben elektronik mühendisiyimde çalıştığımız yerde sürekli atıyor kaçak akımlar panoları yapan elektrikçilerde In=25A lik yerine 40A lik kaçak akım koyarsak düzelir diyolar. ama benim merak ettiğim kaçak akım şalterleri nominal değerlerini geçen akımlarda bir sigorta gibi atıyorlarmı?

Kaçak akım koruma rölesi sigorta olarak kullanılamaz. siz ın=40A kaçak akım kullansanız birşey değişmez. 40A açma akımı değil rölenin dayanabileceği akımdır. kaçak akım koruma rölesi sürekli atıyorsa kaçak var demektir. kaçak giderilmeden sigortayı değiştirin yada kaçak akım koruma rölesi yüksek seçin hiç birşey değişmez. basite kaçmakla çözülecek iş değil bunlar. kolay gelsin.

kesinlikle adem çeliğe katılıyorum.kaçak akım şalteri sigorta olarak kulanılmaz.prizdeki herşeyi çıkartbide öyle bekle bir yerlerden akım kaçıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri