jpg dosyaları dxf nasıl cevırırım

uzayerigi

Üye
iyi calısmalar arkadaşlar art camde resımlerı jpg degılde dxf olarak naıl acabılırım

Bildiğim kadarı ile mümkün değil. Ya da bunu yapacak olan program epey çetrefilli birşey olur. Nedeni ise şu. dxf çizimde örneğin biz çizgi kendine ait bir data bilgisi vardır. X,y,z başlangıç bitiş koordinatları, çizgi tipi, çizgi kalınlığı, rengi, bağlı olduğu katman/layer ı gibi.

oysa bir jpg gibi bir resim sadece pixeller ve renk kodlarından oluşur. Ancak bir dxf i jpg değişik metodlarla çevirmek mümkündür ve çevirdiğiniz anda da yukarda yazdığım dataların hepsi kaybolur ve geri dönüşü mümkün olmaz. Benim bilgim bu şekilde.

Bunu corel draw adobe illustrator gibi programlar ile trace bitmap ile vectore cevirdikten sonra dwg kaydedebipirsiniz exporttan.

İhtiyacın olan program vcarve jpg dosyayı dfx çevirip istediğin programda açabilirsin yotubeda nasıl geçirebileceği ne AI videolar var.

Bildiğim kadarı ile mümkün değil. Ya da bunu yapacak olan program epey çetrefilli birşey olur. Nedeni ise şu. dxf çizimde örneğin biz çizgi kendine ait bir data bilgisi vardır. X,y,z başlangıç bitiş koordinatları, çizgi tipi, çizgi kalınlığı, rengi, bağlı olduğu katman/layer ı gibi.

oysa bir jpg gibi bir resim sadece pixeller ve renk kodlarından oluşur. Ancak bir dxf i jpg değişik metodlarla çevirmek mümkündür ve çevirdiğiniz anda da yukarda yazdığım dataların hepsi kaybolur ve geri dönüşü mümkün olmaz. Benim bilgim bu şekilde.
yok yapılıyor bılgı ışlemcı arkadasım var o cevırıyor ama daha bana ogretmedı once cıraklık yap dıyor

bir bilene (google) ''jpg to dxf converter'' diye sor bakalım ne cevap verecek....

sordum am ıstedıgım seyı bulamadım bır bılen genelde ısı dolanbaclı anlatıyor oda sabır ısı

arkadaşım,
Img2CAD deneme sürümünü indirip ayaralrını yaparak jpg dosyasını dxf olarak çıktı alabilirsin ....

Bunu corel draw adobe illustrator gibi programlar ile trace bitmap ile vectore cevirdikten sonra dwg kaydedebipirsiniz exporttan.
cok saolasın corel ve adobe ıcın lısans gerklı ımıs crakte bulmadım bır arada vırus yedım sımdılık resımlerı dxf cevırmekten vazgectım senın saat calısmanı cok beyendım

Teşekkürler kardeşim bak mesela ben dwg yapip corelden sonra çalışma yaptim :) corelx5 cok rahat bulursun piyasada cok fazla var.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri