Jeneratör ve Transfer Şalteri Trip atması ?

merhabalar.. Şebekede elektrik gidince jeneratör devreye giriyor ama elektrik gitmiyor.. Sonra panoya bakıyorlar. Transfer şalteri '' trip atıyor '' deniyor.. Ve kontaklar kapalı olduğu için müdahale etmiyorum dedi usta...
Arkadaslarım sorularımı cevaplayabilir misiniz?

1) Trip atması nedir? şalterin hem 1 hemde 0 olmadan arada kalması dendi ama anlamadım ? ve şalter neden trip atar ?

2) Bu anlattıgım olay neden olmustur.. Elektrik gidince jeneratör elektrik vermesine ragmen elektrigin olmaması ?

3) Kontaklar kapalı diye müdahale etmedim ne demektir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şalterin ayarları uygun olmayabilir. Primer akım ayarı, ani açma ayarı, frekans ayarı, vb.

Şalterinizin markası nedir? Yeni şalterler bir alem. Toroidal bobinle kaçak akım korumada yapabiliyorlar. 4 kutuplu olanları.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri