Jeneratör etiket değerindeki cos phi nedir?

artık yorum yapmıyacam:)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu konuya değişik açılardan cevap vermeye çalıştım ama maalesef konuyu anlmak yerini yada ne dediğimi ne anlattığımı anlamaya çalışmak yerine kendi bildikleri ve düşündükleri gibi olduğunu idda ettiler ..bende güç katsayısının ne olduğunu anlatamadım benim hatam . herkes sistemin cosa fi si ile bizim kos fiyi karıştırdı
gene anlatamadım ama şimdi o kadar yorum yapan bilen yada arştıran yada okuyan arkadaşlara .
boşta çalışan bir jeneratörün eğrilerini çizip ban cos fi neresi gösterebilirmisiniz??? yani sin cos sanırım bunu çizebilen bu sorunun cevabını bulacak .
konu soru jeneratördeki cos fi arkadaşlar sistemin empedansı değil BU NEDENLE ACDE GENLEŞEBİLEN DİRENÇ MİRENÇ KOYMAYIN .. JENERATÖR BOŞ ÇALIŞMA EĞRİLERİ Nİ ÇİZİN GÖRÜN NEREDE COS Fİ
teşekkür ediyorum

bu konuya değişik açılardan cevap vermeye çalıştım ama maalesef konuyu anlmak yerini yada ne dediğimi ne anlattığımı anlamaya çalışmak yerine kendi bildikleri ve düşündükleri gibi olduğunu idda ettiler ..bende güç katsayısının ne olduğunu anlatamadım benim hatam . herkes sistemin cosa fi si ile bizim kos fiyi karıştırdı
gene anlatamadım ama şimdi o kadar yorum yapan bilen yada arştıran yada okuyan arkadaşlara .
boşta çalışan bir jeneratörün eğrilerini çizip ban cos fi neresi gösterebilirmisiniz??? yani sin cos sanırım bunu çizebilen bu sorunun cevabını bulacak .
konu soru jeneratördeki cos fi arkadaşlar sistemin empedansı değil BU NEDENLE ACDE GENLEŞEBİLEN DİRENÇ MİRENÇ KOYMAYIN .. JENERATÖR BOŞ ÇALIŞMA EĞRİLERİ Nİ ÇİZİN GÖRÜN NEREDE COS Fİ
teşekkür ediyorum
Allahaşkına bizi uğraştırma sayın Servet Bey. Senin cosfi ile bizim cosfi arasındaki farkı hala anlamadık. Anlayamıyoruz. JENERATÖR BOŞ ÇALIŞMA EĞRİSİNDE cosfi'nin ne işi var. Adı üzerinde boş çalışıyor. Ben hayatta çizip de gösteremem bu cosfi'yi. Yalvarıyorum, siz bi zahmet çizip de gösteriverin. Ya da bu çizimi gösteren bir link biliyorsanız söyleyin de biz oradan bakalım.

arıyorum bakacam

merhaba bildiğim kadarı ile jenerator ustundeki deger sudur cos 0.8 ken bu akımı alırsın diyor ve cos 0.67 olan bi fabfika biliyorum ve orada 1100 kva cat çalısıyor sorunda cıkarmıyor 1 tane hassas makına duruyor o kadar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri