Jeneratör Bağlantısı

hytech

Üye
Öncelikle merhaba

2.8 kva kl marka bir jeneratör aldım.
Bağlantı için jeneratörün 2 cıkışından birini evin bir prizine bağlamayı düşünüyorum.
Sıemens marka kaçak akım rölesi mevcut.Roleyi kapattığımda bu bağlantı şeklini uygulayabilirmiyim bir sakıncası mevcutmudur ? 2.8 kva bir cihaz ile neleri besleyebilirim.
( Bazı yerlerde nötr ün kesilmesi gerektiği yazıyor )
( Ev 3 faz ile besleniyormus )
Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ben bu şekilde bir beslemeyi tavsiye etmem.

Ev tesisatı 3 fazlı ve monofaze bir jeneratörle herhangi bir pirizden besleme yaparsanız sadece o pirizin bağlı olduğu fazdaki dağılan hattı beslemiş olursunuz. Diğer fazların beslediği yerler malesef beslenmez ve kısmi çalışma olur.

Bir ikinci durum ise oluşacak yanlış nokta piriz kablosunun kesiti ince ise siz başka bir noktadan yük ile akım çekmeye başladığınızda kablonuz ısınacak sorun çıkartacaktır.

Olması gereken jeneratörün çıkışını evin sigorta panosuna kadar getirip orada uygun bağlantıyı yapmalısınız.

Kolay gelsin.

Çakışma derken ? diğer hattın beslenmesi çok önemli değil evde sadece ışık ve tv çalışsın yeter.

Çakışma derken ? diğer hattın beslenmesi çok önemli değil evde sadece ışık ve tv çalışsın yeter.
Bu doğru bir mantık değil.İleride daha büyük sorunlar çıkarır.Ayrıca serkan arkadaşımızın dediği gibi bir kaç lamba ve priz çalıştıracaksanız da bağlantıyı ilk dağıtım noktasından ve kontaktörlerle yapmanız gerekiyor.Elektrik geldiğinde fazlar çakışmamalı.

Bu doğru bir mantık değil.İleride daha büyük sorunlar çıkarır.Ayrıca serkan arkadaşımızın dediği gibi bir kaç lamba ve priz çalıştıracaksanız da bağlantıyı ilk dağıtım noktasından ve kontaktörlerle yapmanız gerekiyor.Elektrik geldiğinde fazlar çakışmamalı.
Kaçak akım rölesini kapattığımda bu ihtimal hala geçerlimiridir. Ayrıca evde ağır yük teşkil eden cihazların sigortalarını indireceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri