ISO'nun istediği motor etiket değerleri nedir?

ephasus

Üye
ISO çalıştığım fabrikadaki bütün motorların etiket değerlerini istemiş.Acaba etiketteki bütün değerlermi yoksa sadece motorun gücü yeterli olurmu:confused:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ISO çalıştığım fabrikadaki bütün motorların etiket değerlerini istemiş.Acaba etiketteki bütün değerlermi yoksa sadece motorun gücü yeterli olurmu:confused:

Elbetteki olmaz .. Zannederim Standart için başvurdunuz ve Teknik Ekipman dosyasına "Fabrika Üretim makinaları Dokümantasyonu" için gerekli...

Bu durumda tüm motorların ; Marka , üretim tarihi ,güç , hatta cosfi değerlerini dahi yazmanız iyi olur...

Tabii bu ne için başvurduğunuza göre değişir....

sayın Mesutelb peki çok küçük değerli monofaze motorlarda gereklimidir acaba?fabrikada çok fazla motor var ve çoğunda etiketler okunmuyor.Pazartesiye yetiştirmem gerekiyormuş ve bana az önce haber verildi.

sayın Mesutelb peki çok küçük değerli monofaze motorlarda gereklimidir acaba?fabrikada çok fazla motor var ve çoğunda etiketler okunmuyor.Pazartesiye yetiştirmem gerekiyormuş ve bana az önce haber verildi.

Çeyrek beygir ve altı diyorsun herhalde... Yetiştirememe durumu varsa pas geç, bir makinada birden fazla motor varsa toplam gücü ve makinanın temel özelliklerini kaydet, p.tesi ise zor yetişir.Dosyalaması da bitecek herhalde...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri