kumtel marka soba anahtar bağlantısı

tamirci

Üye
3 çubuk rezistansi olan kumtel marka isiticinin anahtari bozuktu. 1 rezistansi açtiğiniz zaman 3 rezistans da açiliyordu. yeni anahtar aldim. anahtarin 2 tane açma kisminda 3er tane kablonun takilacaği yer var. 3 tane gelen kablo birinde elektrik var. bunu anahtardaki 1 açma kisminin 1.kismina takip diğer kablolari 2. girişlere takinca bir anahtarda işik yaniyor. ama isitma yok. diğer 2 kabloyu 3. girişlere takinca işik yanmiyor. ama 2 kanlodan birine akim geliyor. ( tekli ya da çiftli rezistans yaniyor. 3ü bir arada yanmiyor. )
sorum 3 kablodan elektrik gelen kabloya bir kablo daha parelel çekip 1 numaralara bu ikisini mi takayim?

ayrica isitici çalişirken anahtarda işik yanmasi için ne yapmaliyim. sonuçta anahtarda her bir anahtarda 3 erden 2 anahtarda 6 giriş var. 1. lere parelel de aldiğim elektrik gelen kabloyu takacağim. rezistansi çaliştirmak için 3. girişlere diğer 2 kabloyu takacağim. 2. girişler anahtarin işiğini yakmak için mi? burasi için de diğer 2 kablodan mi parelel almali?

üc ayaklı letli anahtarlarda 1 faz girişi 2 faz cıkışı 3 let icin nötür bağlanır burda önemli olan leticin nötürü yanlış aya takmamak yanlış takılırsa kontaklar yapışır anahtar bozulur orta ayak faz girişi let ayanda mutlaka bir farklılık vardır bağzı firnalar ayğan rengini faklı yapıyor yada lanba işareti koyuyor 1 2 3 dıye numara olur 3 numara let yani nötür . Anahtar uclarını cözdünmü diger kadlolar zaten bulunur.

Aldığım anahtarda 6 ayak var. Ama ıstıcının anahtarına gelen 3 kablo var. Birinde elektrik var. Dolayısı ile 3 ayak boşta kalıyor. 3 kablodan parelel kablo alıp ucuna ayaklara girecek aparat taktıktan sonra 1 numaraya elktrik gelen kaablo ve parelelini, 2 ve 3 numaralı ayaklara da diğer elektrik gelmeyen kablo ve parelellerini mi takmalı?

şöyle yapalım üctane kablovar birinde fazvar diğer iki uc reisast ucları olması lazım biri tek ısıtıcı diğeri cif ısıtıcı icin faz ucunu dığer iki uca deydırer tendene ısıtıcı calışıcakmı bakalım . dikatet carpılma.

Hocam yanlış anlamayın da Siz Elektriğe yeni mi başladınız yoksa Elektrikle uğraşmayı seven biri misiniz?
Sorum kesinlikle sizi rencide etmek için sormadım aksine eğer Elektrikçi değilseniz profesyonel bir kişiden yardım alarak cihazınızı tamir ettirmeniz olacaktır.
Bizler bile 7 yıldır Elektrikle uğraşan kişiler olmamıza rağmen bazı sorunlarımızı yardım alarak hallediyoruz.
Saygılarımla

Hocam yanlış anlamayın da Siz Elektriğe yeni mi başladınız yoksa Elektrikle uğraşmayı seven biri misiniz?
Sorum kesinlikle sizi rencide etmek için sormadım aksine eğer Elektrikçi değilseniz profesyonel bir kişiden yardım alarak cihazınızı tamir ettirmeniz olacaktır.
Bizler bile 7 yıldır Elektrikle uğraşan kişiler olmamıza rağmen bazı sorunlarımızı yardım alarak hallediyoruz.
Saygılarımla

tebrikler doğru ve emniyetli yönlendirme bilgilendirme

Zaten 3 kabloyu birbirine bağlayınca sorun yok tüm rezistanslar çalışıyor. Şu anda da öyle. Ben ledli anahtar ile nasıl bağlanacağını soruyorum. 6 ayak var. 3 kablo var. mutlaka 3 kablodan parelel alınıp önceki mesajda bahsettiğim gibi boş ayaklara takılmalı.

Tamirci arkadaşımızda bizden yardım istiyor zaten bize düşen elimizden geldigikadar yardımcı olmak zatem yei anahtar almış nasıl bağlanıcanı soruyor yanlış dağlandı nolur enfazla ocak calışmaz bizlerde buişleri sorasora öğrenmedikmi

ısıtıcı uclarının birini anahtarın ortasına diğer ısıtıcı ucunu öteki anahtarın ortasına anahta yandan baktığınzaman kücük delik varbır acıp kapayan kontak gözükür kontan alduğu ayağa faz öteki anahtarın aynı ayana faz ucunu köprü yaparsın . ledin yanmasını istiyorisen nötör icin kablo cekmen lazım iki anahtarın boşta kalan uclarını köprüleyip nötürü bağla.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri