Isitici kablo kesiti

Kesal019

Üye
Arkadaşlar 60 amperlik bir ana şartelimiz var onun üzerinden elektrik panosunda 35A üç faz trfaze sigortam var buradan ustanin biri zamaninda isitici bağlamiş 4 tane 25 A sigortayi 35 e çikarmiş dikkat ettim isiniyor sigorta ve kablo...
Sizce sigortayi ve kablo kesini kaç yapayim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1485239728082.jpeg
sizce bu kesit 4 isiticiyi kaldirirmi 2.5 kablo sanirsam

Iısıtıcı güç bilgileri neler.O kablo 4 ısıtıcıya yetmez.Yinede ısıtıcının bilgileri gerek.

3000w

Kaçtane ısıtıcı var? Eğer 4 tane ısıtıcı var ise ve herbiri 3000 wat ise 12000 wat eder. Isıtıcı ile sigortaların mesafesi ne kadar ve bunların hepsi tek linye üzerinden beslenemez. Linyeleri ayrı ayrı çekip bağlantılarını sıkı bir şekilde 3x2.5 kablo yeterli olup sigortalarda kaliteli olmak şartı ile20,25 A yeterli olacaktır.

Arkadaşlar 60 amperlik bir ana şartelimiz var onun üzerinden elektrik panosunda 35A üç faz trfaze sigortam var buradan ustanin biri zamaninda isitici bağlamiş 4 tane 25 A sigortayi 35 e çikarmiş dikkat ettim isiniyor sigorta ve kablo...
Sizce sigortayi ve kablo kesini kaç yapayim
İsitici ile pano arasi kac metre ustA. Ve o 25 a den 35 e yukseltilmis koruman ayarlanabilir tms degilse 32 a b veya c tipi v otomat olabilir [emoji2] [emoji4]

İsitici ile pano arasi kac metre ustA. Ve o 25 a den 35 e yukseltilmis koruman ayarlanabilir tms degilse 32 a b veya c tipi v otomat olabilir [emoji2] [emoji4]
B veya C kullanmasının farkı nedir üstad ? İkisi de olur mu ?

Arasi 10 metre kapi önune karsilikli asacağim iki sağ iki sol ben bunu 4×2.5 ile getirsem fazlari ayri versem olurmu ustalar sizce 3×2.5 ile ayirsam 60 amerlik ana şarteel kaldirirmi sizce 60 amperlik sigortanin uzerinde şuan 30 amperlik yuk var pc aydinlatma vs o panada

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,910
Son üye
citythunder

Yeni konular

Geri