ISIS'te ana devre/yardımcı devre çizimi

sabrik

Üye
Merhaba.

Bir LED matris ekran tasarımı üzerinde çalışıyorum. ISIS çizimleri ve simulasyonlarında belirli bir yol katettim. Şimdi bir yerde tıkandım. Bu konuda yardımınızı rica edeceğim.

8x8 matris LED display'leri ayrı bir PCB kartına, PIC ve diğer elemanları ayrı bir PCB kartına yerleştirmek istiyorum. Dolayısıyla ISIS tarafında da çizimlerini ayrı ayrı yapmam gerekiyor, ya da öyle olduğunu düşünüyorum. Doğru mudur? Ve bunu nasıl yaparım. Her iki ISIS çiziminde devrelere birer konnektör koyup (örneğin IDE Harddisk konnektörü gibi) Sonra bu devreleri kutularına yerleştirdiğimde de bir HDD veri kablosu aracılığı ile devreleri de birleştireyim. Tabi öncelikle bunu; ISIS tarafını da çizip simulasyonunu yapmalıyım.

Bu konuda internette bakmadık yer bırakmadım. ISIS ARES kullanma klavuzlarını elden geçirdim, bu sitede "Proteus" konulu tüm soru/cevapları gözden geçirdim, ama aradığım cevabı bulamadım. Umarım isteğimi anlatabilmişimdir.

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler...

Hani neredeyse proteusa , evdeki çamaşırı bulaşığı yıka ütüle diyeceksiniz.

Yanlış düşünüyorsun.
Ayrı ayrı yapman gereksiz.
Bir arada yap simule et çalışman bitince onu bir kaydet dursun.
Ayrıca bölmek istediğin kısımları copy clip board ile al ve başka çalışma sayfalarına kaydet.
Ve ya istediğin kısmı al farklı kaydet ile başka isimle kaydet.
Sonrada onları ister pcb yap ister ne istersen onu yap.
Kendine güveniyorsan İsis e gerek olmadan doğrudan ares de çiz.

Cevap için teşekkür ederim.

Önerdiğiniz yöntemi düşündüm ama işe yaramıyor. Çünkü devreyi bu şekilde böldüğüm zaman ikisi arasındaki tüm bağlantılar da kaçıp gidiyor. Zaten yeterince karışık bir devre, böyle yaparsam tam tıkanır kalırım. Çamaşır ütü hepsi bana kalır. :)

Bu iş için alternatif yöntem var olmalı. Bekleyelim bakalım istediğimiz bir öneri gelecek mi?

... bağlantılar da kaçıp gidiyor...

Güzell , şakacı arkadaşları seviyorum.

Bağlı olan bir şey kaçıp gidemez demekki iyi bağlayamıyorsun.
Gereken connector ü seç , karşılıklı iki tane ve pinlerini bağla.
Bu yollara devrenin gereken yollarını bağla.

Başka yerlerde lazım olacak bir diğer yol :
Resimde alttaki gibi:
İstediğin yoldan bir yol çiz ve durduğun yerde çift tıkla , oraya bir nokta koyacak.
Bu şekilde iki tane yap.
Aradaki okla işaretli yol silinsede geri kalanı kaçmazzz.

61924446.jpg

:)

Bu güzel oldu. Bu işime yarayacak.
Demek ki her şey ISIS'te biraz pişmeye bağlı. Zamanla bu da olacak.

Cevap için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri