IP Kameralarda Enerji Kablosu ???

merhaba. Ip kamera kullanılan bir alanda mesafe 100 metreyi geçiyor. Burda kullanılan ip kameralara besleme 3*2.5'luk besleme kablosu çekildi... Peki ıp kameralara besleme kablosu çekilirmi? çünkü cat6 kablosu
üzerinden hem sinyal hemde beslemesi olmuyor muydu??

Birde fiber optik kablolalama işlerinde fiber box konuluyor belli mesafelere bunun görevi nedir??
Fiber optik network dönüştürücü nedir? Bilen arkadaslar var mı?

Bahsettiğin parça POE diye adlandırılır, adaptörü cat6 üzerinden taşımaya olanak verir, ama neticede adaptör iiçin Şebeke gerilimi gerekir.

Fiber için tekrarlayıcı veya kuvvetlendirici gereklidir bu kutularda bu işi yapacak cihazlar vardır, dönüştürücü ise fiber kablodan bakır tel iletişimine dönüştürür burdan da abonenin dairesine gider.

@by lent cevaplamış poe svic yalnız o dediğin mesafede cat6 isyapmaz gibime geliyor ben 80mt yi aşan mesafelerde cat7 kullaniyorum .

merhaba
kısa mesafede cat 6 üzerinden hem data hem enerji gönderebilirsiniz 30 metreyi aşması durumda akım zayıflar bu yüzden enerjisi harici olarak giderse daha sağlıklı sonuç alırsınız

Öncelikle merhaba ıp kameralarda poe switch lerle besleme yapabilirsiniz ama switchlerinizin ve kablonuzun kaliteli olması şarttır fiber network çeviricilerde muhtemelen kamera sayısının fazla olması, cat6 kablolarının band genişliğinin yetersiz kalması nedeniyle fiber kablo üzerinden geniş band kazanmak için kullanılmıştır.Yanlız kamera ile switch arası 100m yi aşan mesafeler hem enerji hemde görüntü iletiminde sağlıklı çalışmayabilir

switch kullanmadan cat6 ile kameranın enerjisi nasıl taşınıyor. bildiğim kadarıyla rj45'e besleme için ayrılan 2 kablo dışındakiler çakılıyor.
doğru mu biliyorum ve hangi renkleri besleme olarak dışarı alıyoruz. geri kalanların bir renk sıralaması var mı?

Anten kablosundan da cekilebilir, beslemeyi uzatmaya gerek yok yakininda enerji olan yerdende beslemesi alinabilir.

switch kullanmadan cat6 ile kameranın enerjisi nasıl taşınıyor. bildiğim kadarıyla rj45'e besleme için ayrılan 2 kablo dışındakiler çakılıyor.
doğru mu biliyorum ve hangi renkleri besleme olarak dışarı alıyoruz. geri kalanların bir renk sıralaması var mı?
Merhaba
Evet metraj fazla olmamak şartı ile enerjiyi cat6 üzerinde kahve beyaz - kahve renkleri ile besleme yapılabilir.

Çok teşekkür ederim.
rj45e takacağım geri kalan kabloların renk sıralaması önemli mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri