inverter bağlı motor ölçümü hk.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Motorun rotorunu sökün, termınalden de baglantıları sökün. 24 ve 48 volt gibi düşük gerilimli, yuksek akımlı güç kaynağı temin edin. Ampermetre veya pens ampetre ile her bir faza gerilim verin, fazlar arasının akımlarını karşılaştırın, Motorunuz 45 kw, büyük akım cekecektir. Aralarunda fark olup olamdıgını bakın.Yakın degele çıkarsa motor normaldir. Fark büyükse motor sarıları yanıkdır.----------------------

İzolasyon megeri ayrı,miliohmmetre ayrı ölçü aletidir.Fluke,Chauvı Arnoux,Kyorıtsu markaları içinden seçim yapabilirsiniz.İzolasyonu sağlam görülen motorda,sipir kısadevresi olabilir.Bunu ancak miliohmmetre ile tesbit edebilirsiniz.Bir adet meger,1 adet miliohmmetre almanızda ya-
rar var.Meger,bulabilirseniz,kollu tip ! olsun.
Chauvın Arnoux CA 6240 ve CA 6503 modelleri inceleyiniz.

Son düzenleme:
sımdık ezbere konusmus olurum yanı burdan bılemem ama motor buyuk olcude ucgen baglı

koprulerı sokeceksın sargılardan gelen bobın ucları aynı bobının gırıs ucu ve cıkıs ucunu bul ölc dier iki tanesı ıcınde aynını yap degerleri karsılastır sonra motor govde ile sargılar arasına bak omaj varmı dıye anlarsın zaten

Motorun rotorunu sökün, termınalden de baglantıları sökün. 24 ve 48 volt gibi düşük gerilimli, yuksek akımlı güç kaynağı temin edin. Ampermetre veya pens ampetre ile her bir faza gerilim verin, fazlar arasının akımlarını karşılaştırın, Motorunuz 45 kw, büyük akım cekecektir. Aralarunda fark olup olamdıgını bakın.Yakın degele çıkarsa motor normaldir. Fark büyükse motor sarıları yanıkdır.----------------------

ustam dediğin doğru ancak motoru dediğin şekilde devre kurmak gerekmezmi bu motor invertere bağlı ve hemen arızaya düşüyor. sizin anlattığınız şekilde deneme şansım yok benim sizlerden yardımcı olunmasını istediğğim bu işlemleri yapmadan bu arızayı tespit edebileceğim bir ölçüü aleti tavsiye etmenizi rica ediyorum.

baglantıları sokmek nekdar zor gelıyorsana motor klemensınden alt tarafı 3 tane kablo sokeceksın tavsıye ediliyor isde sen hala tavsıye ıstıyorsun

ne istiyorsun hala anlamıs degılım

yüksek kw lı motorlarda sargılar arası veya gövdeye kısa devre yok ise zaten ölçü aleti ile ölçüm randıman vermiyor çünkü zaten 1 ohm civarında bir sonuç ya alırsın yada alamassın bunun içinde kavrulmalar gözle gorecek kadar değilse anlaşılamıyor bunun için motoru bobinajcıya megerle kontrol et dersin bobinajcıda sarar geri yollar garanti iş zaman ve iş kaybının önüne geçilir :)

baglantıları sokmek nekdar zor gelıyorsana motor klemensınden alt tarafı 3 tane kablo sokeceksın tavsıye ediliyor isde sen hala tavsıye ıstıyorsun

ne istiyorsun hala anlamıs degılım

benim sorum nasıl bir ölçü aleti tavsiye etmeniz motor ölçmesini biliyorum daha önce yüksek kw lı motorlarda ve inverter bağlı motorlarda bu gibi durumla karşılaşmamam meger dediler sorun kısmen çözüldü. alaıcağım megerin sağlam ve kullanışlı bişey olsun diye kullanan arkadaşlara ne marka tavsiye edersiniz diye soruyorum zaten...

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri