invertörler 220 v motorları sürermi...?

red_ejder

Üye
arkadaşlar bugün şöyle bir sey düşündüm acaba dedim elimdeki invertörle 220 volt bir motoru sürebilirmiyim diye acaba öyle bir yöntem varmı..? varsa nasıl sürebiliriz acıklayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Başkasının yalancısı olarak böyle bir şey mümkün. Bir müşterim 220 volt monofaze motoru çıkışı 3*220 volt olan invertörün tek çıkışını bağlayıp çalıştırmış. Ben böyle bir şey denemedim ama müşterim çalıştığını söyledi. Ne kadar doğru bilemiyorum.

invertörle 220 V. motor çalışır.İnvewrtörün gücü motor gücünün iki katı kadar olmalıdır.750 W. ,24 V.bir invertörle dondurma dolabını çalıştırdık,iki yazdır çalışıyor,bilginize.

750 w bir motora şimdi 1.5 kw invertor baglarsak bence biraz sacma geliyor gibi geliyor neden derseniz zaten motorun gücü 750 w 1.5 kw invertor bana göre anlamsız geliyor madem amatör usta bagladın bize baglantı şeklinide yazarsan sevinirim şimdiden sagoll

arkadaslar bende 3*220 volt cıkaran bır surucu ıle kondansatorlu bır motoru surdum.su an sema yanımda degıl fakat prensıb su kondansator devreden cıkınca uc tane uc boşta kalıyor.sımdı sız bos kalan bu uc uca hız kontrolun uclarını baglıyorsunuz vede motor calısıyor.

gezer arkadaşım baglantı şema elinde varsa yayınlarsan sevinirim

arkadaslar anlayamadığım bir nokta var ..normalde inverterler sadece faz cıkısını verirler.nötr üretmezler motorların nötrlerini nasıl veriyorsunuz sebekenin nötründen mi veriyorsun .? herkese basarılar...

red_ejder ' Alıntı:
gezer arkadaşım baglantı şema elinde varsa yayınlarsan sevinirim
hocam dosyalarımın ıcınde buldugum anda yayınlayacagım

general ' Alıntı:
arkadaslar anlayamadığım bir nokta var ..normalde inverterler sadece faz cıkısını verirler.nötr üretmezler motorların nötrlerini nasıl veriyorsunuz sebekenin nötründen mi veriyorsun .? herkese basarılar...
hocam bunu hangı motor ıcın soruyorunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri