interneti telefondan veya baska bir yolla nasil engellerim

Zahid56

Üye
Herkeze merhaba, simdi evde ufaktan buyuge herkeste bi telefon bagimliligi var daha dogrusu internet bagimliligi evde sinava hazirlananda var ama kimse kendine soz geciremiyo bu yuzden soyle bisey yapmak istiyorum telefonumdan veya herhangi baska bir cihazdan interneti kesmek istiyorum ancak bunun farkedilmemesi gerekiyor bi ariza gibi gorunmesi gerekiyor ilk basta aklima arduino ile telefondan veri gonderip modemin adaptorunun icine koydugum bi roli ac kapa yaparak enerjisini kesmek geldi bunu yapsam evdekiler bunu anlaya bilecek bilgiye sahip degil onlar sadece bi kac reset atar ve modemi alip farkli prizlerde denerler bu suanlik is gorur burda ama bu daha basit halledilebilir diye dusunuyorum belki hic bir cihaz kullanmadan sadece programlar ile bile halledilebilir diye dusunuyorum bu yuzden fikirlerinizi almak istiryorum bu nu nasil cozeriz. Eger modemin isiklari sonmeden interneti kesebilirsek bu daha guzel olur herne olursa olsun kullanimi basit bisey olmasi lazim cunku kullanicak kisi annem ben herseyi onun kullana bilecegi sekilde ayarlamam gerekiyor o telefonumdan veya baska yolla bunu kullanabilmesi lazim

modeme gelen telefon kablosunu toplu iğne sokarak kısa devre yapabilirsiniz fazla kısmını yan keski ile kesin kimseye batmasın

Modemin arayuzune gir internete girenlerin mac adreslerini filtrele hic bir sey anlamicaklardir.

modem resetlendiğinde iptal olmazmı
Valla guzel fikirde hem yuksekte oldugu icin igne sokup cikarmasi zor olur hem onu farkederler gizli gizli yapamaz hemde kabloyu mutlaka kurcalarlar. Bi arkadasim bi programdan bahsetmisti o nu kullandiginda seninle ayni aga baglanan herkezi agdan atiyo diye aslinda aradigim sey boyle bisey yazilimsal olsa daha iyi olur. Tesekkurler

Modemin ara yuzune telefondan girmek mumkunmu?
modem arayüzüne telefonla denemedim ama girilmesi gerekir yakınlarda lamba anahtarı varsa tekli onu çiftli olarak değiştirip tekine lamba tekine de telefon kablosunun tekini bağlarsanız aç kapa ile internet gelir gider yada zil kutusuna küçük anahtar yapabilirsiniz .yazılım olarak pek duymadım pc olsa yazılım engerlerde modeme nasıl etki yapar bilmiyorum birde bu tür yazılımlarda virüs olma olasılığı çok yüksek

Modemin ara yuzune telefondan girmek mumkunmu?
Tabiki mumkun telefonunuzdan tarayicinizi acin adres kismina modeminizin ip adresini yazip girin ordanda kalosuz menusu falan olmali tiklayin ordan mac filtreleme tiklayin internetinize bağli olan cihazlarin mac adreslerini listeye ekleyin ve filtreleyin işlem tamamdır.

Antenli ise orta ucuna müdahale et diycem de bağlanmayınca evdekiler sevise başvurmayacaklar mı?

Antenli ise orta ucuna müdahale et diycem de bağlanmayınca evdekiler sevise başvurmayacaklar mı?
Zatem surekli kesmicek mis arada bi cok abarttiklarinda oda servise bas vurulunca farkedilmesse 2 hafta bekler yine kesemeye baslar en azindan keyiflerini kacirir dizi falan izletmez. mantiginda

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri