internet sorunu acil

korsan86

Üye
arkadaşlar herkeze selam şirketten bana bir laptop alındı. ethernet kablosu ile normal servere ve limitli olan internete ulaşıyorum fakat wireless olan bir yerden internete veya kablo olan bir yerden internete erişimim olmuyor. hangi ayarlardan bu düzaeltilebilir. lütfen yardım edin.

Bağlandığında sınırlı erişim hatası mı var?

f12 tuşunu aç
veya ağ bağlantılarımdan wiarless kablosuz ağı aktif et
olmadı win 8 ise rolback yap yani formatla ayarlara sıfırdan girer şifreyi yazar kullanırsın

Bilgisayara statik ip tanımlanmıştır belirlenen ip dışında internete çıkamazsın.Büyük ihtimal ip ayarlarını değişmene engel konulmuştur (yönetici hakları falan) @korsan86

@Öğretmen27 ustam haritayı açtığımda internete çıkış vermiyor kendi telefonumun hotspot özelliğinden wireless gibi giriş yaptığım zaman internete ulaşımı sağlıyor.

@veysel28 tcp/ipv4 ve v6 özelliklerine baktığım zaman ip ve dns adresini otomatik olarak al gözüküyor. Şirkette ki Masaüstü pc de statik ip var.

@Öğretmen27 ustam haritayı açtığımda internete çıkış vermiyor kendi telefonumun hotspot özelliğinden wireless gibi giriş yaptığım zaman internete ulaşımı sağlıyor.

@veysel28 tcp/ipv4 ve v6 özelliklerine baktığım zaman ip ve dns adresini otomatik olarak al gözüküyor. Şirkette ki Masaüstü pc de statik ip var.
Masaustundeki ip adresini ve dns adreslerini senin bilgisayarada tanimlaman gerekli.Yanliz ip adresi cakismamasi lazim onun icin farkli ip tanimlamalisin veya chrome dan girmeyi dene.

Telefondan yazdim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri