ihlas süpürge arızası

Merhaba arkadaşlar benim makinamın modeli cleanmax sorunu dün kullandığımda hiç birşeyi yoktu fakat bu gün kullanmak istedim ama prize takıp güç dügmesine bastığım halde ışıkları yanmıyor yani elektirik almıyor bunun sebebi ne olabilir yardımcı olabileceğinizi düşündüm

Merhaba.
1- Fiş-kablo tam fişe çok yakın yerinden içten kabloları kırılmış olabilir,bunu ölçümle anlayabilmek için öncelikle prize takmadan önce kablo sarma mekanizmasına bağlı olarak çıkan bu kabloları bu yerinden ayırıp boşa alın.Motordan önce üzerinde ledlerin olduğu sürücü karta gelinceye kadar olan bu kısmına kadar,bu fişin avometrenin sesli omaj kademesinde önce bir ucuyla sonra diğer ucuyla omaj testini yapın.Bu kablo elektriği kablo toplama mekanizmasının içinden kablo geçme uçları çıkıncaya kadar, ölçülen bu omaj değerlerine göre iletiyor mu?

2-İletiyorsa tekrar bu uçlara motorun sürücü kartının kablolarını yeniden bağlayın.Fişe taktığınızda on-off düğmesine bastığınızda bu ledler bu durumda yanacak mı? Yanmazsa eğer bu süpürgeyi açma-kapama düğmesinin bağlantısını ayırıp bunun omajını da ölçün,açma-kapama (çalıştırma) testinde bu uçlarında kapalıyken sonsuz ve açıkken sıfır omajı avometreyle göstermeli.Bu ölçülemiyorsa bu açma-kapama anahtarı bozuk demektir.Yani elektrik bu yüzden gelmiyordur.Anahtarı orijinal olan yenisiyle değiştirin.Motor sargılarında,fırça-kollektör grubunda veya eğer varsa triyaklı hız kontrol sürücü kartında herhangi bir sorun yoksa süpürgeniz çalışacaktır.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Ihlas Agua Vac Multi Pro marka süpürgemizin açma kapa düğmesi her zaman işlemini yapmıyor sorun nedir ve bu düğme oradan nasıl çıkarılıyor:(parça değişmesi gerekse)Çalışıyorken düğme devreden de çıkıyor.Bazen hiçbirşey olmuyor.bazedn de açılması için sert çok sert bastırmak gerekiyor.Sevgi ve selamlar;

Merhaba arkadaşlar,
Bende de Temizlik robotu var. Dün temizlik yaparken makineden duman geldi. Servise götürdüm motoru yanmış değişecek dedi. 300 TL civarı para istedi. Bunu sardırsam eskisi kadar verimli olur mu? Yada daha uygun fiyata bulabilir miyim?

motorun resmini gönderin bakalım motor fiyatının 100-200tl yi geçeceğini sanmam

motorun resmini gönderin bakalım motor fiyatının 100-200tl yi geçeceğini sanmam

İnternette biraz bakındım 150 ile 200 arası değişiyor ama ürüne garanti verilmiyor. Bulunduğum yerde bir yerde de varmış telefon ile sordum o da 200 tl dedi. O da garanti vermedi. Verse alacaktım . :(

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    79.6 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.jpg
    2.jpg
    86.6 KB · Görüntüleme: 27
  • 3.jpg
    3.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.jpg
    4.jpg
    77.3 KB · Görüntüleme: 22
  • 5.jpg
    5.jpg
    66.8 KB · Görüntüleme: 20
Bu siteye baktım ama markası farklı. Bizde ki Ametek yazıyor bu farklı. Katile ve kullanım farkı yok mudur? Bunlar uçak motoru teklonojisi falan diyor. Bu markada da aynı teknoloji var mıdır?

uçak teknolojisi falan hikaye kardeşim.ürüne garanti verilmemesi normal çünkü tedarikçiler bununla uğraşmak istemiyorlar
bizde garantisiz sıfır alıp takıyoruz yapacak bir şey yok bence alın takın bir şey olmaz
100tl gel vereyim istersen
resim-047-resized_min.jpg

http://artiko.com.tr/urunler/ametek-supurge-motorlari
https://www.azimkarsogutma.com.tr/ametec-italyan,cat-sh,202.html

Bu siteye baktım ama markası farklı. Bizde ki Ametek yazıyor bu farklı. Katile ve kullanım farkı yok mudur? Bunlar uçak motoru teklonojisi falan diyor. Bu markada da aynı teknoloji var mıdır?

uçak teknolojisi falan hikaye kardeşim.ürüne garanti verilmemesi normal çünkü tedarikçiler bununla uğraşmak istemiyorlar
bizde garantisiz sıfır alıp takıyoruz yapacak bir şey yok bence alın takın bir şey olmaz

1 yıl garanti nasıl mı ?
gidiyorsunuz siğorta şirketine makinayı siğorta ettiriyorsunuz !!!

kolay gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeriniz nerede? Sizde kinin markası ne?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular