ihlas süpürge arızası

yks001

Üye
slm arkadaşlar
ihlas aura marka halı yıkama ve süpürge makinesi filtrelerini temizlememe rağmen emişi düştü kapakları iyice oturduğundan eminim emiş gittikçe düşüyo garantisi doldu gönül rahatlığı ile kurcalayabilirim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

emiş düşmesinin sebebleri:
motor çok eskirse gücü azalır....
hortumunda farkedilmeyen delik olur....
kapaklar arasındaki contalar yıpranır veya kapaklar yerine tam olarak oturmaz hava alır....
elektrik düşük gelir motorunun devri azalır emiş azalır...

selam model belirtirsen birde resim koyabilirsen sana yardımcı olabilirim 10 yıl ihlas elektrikli ev aletlerinde serviste calıstım

bende de ayni sorun vardi
servis motorun eskidigini soyledi
bende motoru degistirdim
sonuc.... ilk gunki gibi cok guzel cekisi var...

rulmanlar toz toplamış olabilir ,kömürler aşınıp dilim aralarına dolmuş olabilir,fanların ici toz dolmuş olabilir,hava tahliye tıkalı olabilir şimdilik akla bunlar geliyor ama iyi bir gözlemle verileri bizlere iletirsen bilgimizi senle paylaşmak bizleride mutlu eder

sen birde kolun elletuttugun yeri sök orda bir esli geçiş yeri var muhtemelen tıkanmıştır

arkadaşlar tavsiyelerinizi denedim fakat bi sonuca ulaşamadım makinenin modeli cleanmax ilgilerinize teşekkür ederim

selam arkadasım eger yanlıs hatırlamıyorsam cıhaz sulu sistem motor ucunda cay bardagına benzer bır parca var adı seperatör bu parcanın hava deliklerinde kırık veya toz domustur baktınki olmuyor parca 5 ytl sana kolay gelsin

motor eskidi diye birşey yoktur
sorun motordaysa kömürlerini kontrol et yada yatakları gerekirse yatakları ve rulmanları yağla

separatörde sorun olabilir benimkide az çekiyordu separatörün arkası toz dolmuş olabilir en kötü ihtimalle motora su kaçmış olabilir çünkü sistemin sulu sistem ve bendede var separatör adı verilen parçayı ankara konya sokakta 3 liraya bulabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri