ihlas şofben

değerli ustalar ihlas şofbeni normal bir termosifon gibi ev tesisatına bağlarsak diyaframları patlatıyormuş.çünkü şofbene giren vana açıldığında otomatik olarak telefondan su çıkıyor. ev tesisatına bağlarsak şofbene suyu verince musluk açık olmayınca olan basınçtan diyayram patlaması oluyormuş.bu konuda ne yapabiliriz. ihlas şofben normal termosifon gibi bağlanamazmı?saygılarımla.

nornalde bağlanamaz aslında fizi olarak bağlarsınız ama şofbeniniz kısa zaman sonra bozulur
çıkışına otomatik valf vana taksanız bile diyaframınız bozulmasa bile 24 saat termosifon şofben gibi açık bırakacağınız için rezistansları dayanmaz artı termosifon gibi ev tesisatına bağlayıp kullanmak elektrik faturanızda çok aşırı yukselmelere neden olur artı termosifon şofben ihlas gibi şofbenlerden daha emniyetlidir.

benim anlamadığım sofbenin vanası açıldığında telefondan su gelmesi nedir?

ihlas gibi şofbenler e masraf edilip tesisata bağlanmaz bu şekilde bir şey düşünüyosanız ihlas şofben vb. şofbenler ortalama 100 175 tl civarı o parayı ona vereceğinize 65 litrelik demirdöküm beko gibi daire tipi termosifon 450 tl x 12 ay taksitle alsanız hem dairenize istediğiniz gibi istediğiniz yerden sıcak su akacak şekilde kullanır ve bağlanır hem elektriksel tehlikesi minimize olur hemde ihlas gibi şofbenlere kıyasladığınızda 1.5 yada 2 senede bir şofben yenilemezsiniz hemde elektrik tasarrufu olur (telefondan ziyade el duşluğuda denilebilir ) kolay gelsin

ihlas şohbenlerin depoları olmayıp sacede hazneleri vardır ve bu nedenlede sadece suyu iyi bir şekilde sıkıştırırsanız ısıtırlar buda suyun yoğunluğunu azaltmaktır,normal tesisata bağlanması durumunda su sıkışmayacak rezistans üzerinden anlık geçeceği için tabi buna birde mesafe eklenirse boşu boşuna emek harcamış olursunuz yavuz erkadaşımızında dediği gibi taktırın termisfonu keyfini sürün.....

değerli ustalar biz evdeki sisteme bağlamayı düşünmüyoruz. bende evde termesifon kullanıyorum. demek istediğimanlık su ısıtmalarda çıkışını ahızeye değilde bir bataryaya verdiğimizde diyaframda patlama oluyormuş .ben onu nasıl önlerim diye anlatmak istemiştim.

konu açılmışken ihlas şohben
konum degiştirme sırasında/1-2-3
ısı sıcaklık ayarı yapılan yerden önceden ayarlarken ışık yanıyordu şimdi tık yok şohben hiç çalışmıyor.şohben bozuldu onu biliyorumda hata nerede olabilir yardımcı olun
saygılar

değerli ustalar biz evdeki sisteme bağlamayı düşünmüyoruz. bende evde termesifon kullanıyorum. demek istediğimanlık su ısıtmalarda çıkışını ahızeye değilde bir bataryaya verdiğimizde diyaframda patlama oluyormuş .ben onu nasıl önlerim diye anlatmak istemiştim.

ben kuaför salonunda bataryaya bağladım sorun olmaz en azından mesafe kısa olursa zannetmem sorun çıkaracağını hatta bazı erkek kuaförleride küçük tip ihlas şofbeni usule uygun olmazsada 3 lavaboluk yaklaşık 3 mt tesisat yada hortuma bağlıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri