1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

ihlas şofben

Konusu 'Mesleki Tartışma Alanı' forumundadır ve sürek avcısı tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. sürek avcısı

sürek avcısı Üye

Beğenilen Mesajları:
    23
    Ödül Puanları:
    18

değerli ustalar ihlas şofbeni normal bir termosifon gibi ev tesisatına bağlarsak diyaframları patlatıyormuş.çünkü şofbene giren vana açıldığında otomatik olarak telefondan su çıkıyor. ev tesisatına bağlarsak şofbene suyu verince musluk açık olmayınca olan basınçtan diyayram patlaması oluyormuş.bu konuda ne yapabiliriz. ihlas şofben normal termosifon gibi bağlanamazmı?saygılarımla.
    Entes
    Entes
  2. radio

radio Üye

Beğenilen Mesajları:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    nornalde bağlanamaz aslında fizi olarak bağlarsınız ama şofbeniniz kısa zaman sonra bozulur
    çıkışına otomatik valf vana taksanız bile diyaframınız bozulmasa bile 24 saat termosifon şofben gibi açık bırakacağınız için rezistansları dayanmaz artı termosifon gibi ev tesisatına bağlayıp kullanmak elektrik faturanızda çok aşırı yukselmelere neden olur artı termosifon şofben ihlas gibi şofbenlerden daha emniyetlidir.
  3. automat

automat Üye

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Elk.Tekniker
    benim anlamadığım sofbenin vanası açıldığında telefondan su gelmesi nedir?
  4. radio

radio Üye

Beğenilen Mesajları:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    şofbenin su akan ahizesine telefonda deniliyo ya arkadaş onu demiş sanırım
  5. automat

automat Üye

Beğenilen Mesajları:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Elk.Tekniker

ben yanlış anlamışım sağolun
  6. yavuz31

yavuz31 Paylaşımcı üye

Beğenilen Mesajları:
    171
    Ödül Puanları:
    145
    Meslek:
    elektrik pano mon. ve tesisat
    ihlas gibi şofbenler e masraf edilip tesisata bağlanmaz bu şekilde bir şey düşünüyosanız ihlas şofben vb. şofbenler ortalama 100 175 tl civarı o parayı ona vereceğinize 65 litrelik demirdöküm beko gibi daire tipi termosifon 450 tl x 12 ay taksitle alsanız hem dairenize istediğiniz gibi istediğiniz yerden sıcak su akacak şekilde kullanır ve bağlanır hem elektriksel tehlikesi minimize olur hemde ihlas gibi şofbenlere kıyasladığınızda 1.5 yada 2 senede bir şofben yenilemezsiniz hemde elektrik tasarrufu olur (telefondan ziyade el duşluğuda denilebilir ) kolay gelsin
  7. kyanlex

kyanlex Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    elektrik teknisyenliği
    ihlas şohbenlerin depoları olmayıp sacede hazneleri vardır ve bu nedenlede sadece suyu iyi bir şekilde sıkıştırırsanız ısıtırlar buda suyun yoğunluğunu azaltmaktır,normal tesisata bağlanması durumunda su sıkışmayacak rezistans üzerinden anlık geçeceği için tabi buna birde mesafe eklenirse boşu boşuna emek harcamış olursunuz yavuz erkadaşımızında dediği gibi taktırın termisfonu keyfini sürün.....
  8. sürek avcısı

sürek avcısı Üye

Beğenilen Mesajları:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    değerli ustalar biz evdeki sisteme bağlamayı düşünmüyoruz. bende evde termesifon kullanıyorum. demek istediğimanlık su ısıtmalarda çıkışını ahızeye değilde bir bataryaya verdiğimizde diyaframda patlama oluyormuş .ben onu nasıl önlerim diye anlatmak istemiştim.
  9. uğur keklik

uğur keklik Bölüm Yöneticisi Yönetim Ekibi Bölüm Yöneticisi

Beğenilen Mesajları:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kontrolkalemi.com
    konu açılmışken ihlas şohben
    konum degiştirme sırasında/1-2-3
    ısı sıcaklık ayarı yapılan yerden önceden ayarlarken ışık yanıyordu şimdi tık yok şohben hiç çalışmıyor.şohben bozuldu onu biliyorumda hata nerede olabilir yardımcı olun
    saygılar
  10. yavuz31

yavuz31 Paylaşımcı üye

Beğenilen Mesajları:
    171
    Ödül Puanları:
    145
    Meslek:
    elektrik pano mon. ve tesisat

ben kuaför salonunda bataryaya bağladım sorun olmaz en azından mesafe kısa olursa zannetmem sorun çıkaracağını hatta bazı erkek kuaförleride küçük tip ihlas şofbeni usule uygun olmazsada 3 lavaboluk yaklaşık 3 mt tesisat yada hortuma bağlıyor
: ihlas, sofben