Işıklı elektrik anahtarı

haydew

Üye
Arkadaşlar benim sorum (sorunum) şu. Wc ve banyo kapısı penceresiz olduğu için elektrik bazen saatlerce açık kalıyor. Bunun için ışıklı priz bakıyorum ama bulduklarimin ışığı sürekli yanan. Benim istedigim iceri ışığı yanınca yanacak sönünce anahtar üzerindeki ışıkta sönecek. Böylece ışığı açık unutma azalacak.
Var mi böyle anahtar. Varsa marka model iletirseniz sevinirim. Hatta link sunarsanız mutlu olurum...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
o düğmelerde ışık yanarken düğmenin üzerindeki lamba söner...

En son çözüm fotoselli lamba.
Led yapıp direnç le bağlayıp anahtarın yanından çıkarsam çalışır mı?

neon lamba çözüm olur 100k dirnçle bağla tamam led'e gerek yok.

150k koymuşlar...

Nasil bağlayacağım. Tam emin degilim. Noturu direk verip fazı anahtardan mi alacağım

Wc deki lamba türü nedir, ledde işe yaramaz, akkor veya cfl olmalı, anahtar uçları arasında bağlanacak. Hazır olanı alsan daha iyi ışıklı anahtar diye bulabilirsin elektrkçilerde.

Wc deki lamba türü nedir, ledde işe yaramaz, akkor veya cfl olmalı, anahtar uçları arasında bağlanacak. Hazır olanı alsan daha iyi ışıklı anahtar diye bulabilirsin elektrkçilerde.

bu neonlar çok pis patlıyor 100-150k dirençle 100v filan ile yanıyor yavaş yavaş gerilimi artırarak verince cam delinecek kadar ısınıyor mavi ışık verp patlıyordu...
ışıklı anahtarla denemek gerek led var şuan...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri