Işıklı Anahtar yardım

İlk önce forumunuza yeni katıldım Sabahtan beri yapmaya uğraştığım fakat bir türlü beceremediğim ve kafayı yemek üzere oldugum bi hobi yüzünden. Bilgisayarıma fazladan 2 Tane fan ve biraz ışıklandırma sistemi taktım ve bunları istediğim zaman açıp kapamak ve hoş bir görüntü oluşturması ıcın ışıklı aç kapa anahtar takmak ıstedım.Aldıgım yere özellikle 12Volt ile çalıştıracagımı bıldırerek aldım fakat devrede anahtar görevi görmesine rağmen ışığı yanmıyor Işık kablosunun takıldıgı yere elımı degdırdıgım zaman ufak bi ışık yanıyor Sabahtan beri delirmek üzereyim bana basitçe anlatabilirseniz gerçekten çok sevinirim işte fotoğraflar

foto017bl.jpg

foto015q.jpg

Gördüğünüz gibi devre çalışıyor fakat ışıkta belirti yok Bu arada gücü Bilgisayarımdaki power supplyden alıyorum. Ve konuyu yanlış yere açmışsam çok özür dilerim

Bu tip anahtarların ışığının farkedilir şekilde yanması için en az 100 V gerekir. Satıcı yanlış bilgi vermiş.
Anahtarı dikkatlice söküp içine bir direnç ve led eklenerek halledilebilir.

Sağolun çok teşekkür ederim Üzüldüm şimdi. Peki bu tarz 12V ile Çalıştırabileceğim anahtar bulmak mümkün değilmi ?

telemecanique marka anahtarlar var. ama biraz tuzludur.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri