IŞIKLI EPİLASYON

@seagate Ustam peki bunun zararı var mı faklı bünyelere? https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/traş-bıçağı-mı-traş-makinası-mı.106026/page-2#post-669257

Tam ben yazacaktım az bekle çinli haciler yapar onlardan alırsın yapmışlar bile :D. Ayrıca diğer sitede sayfaya reklamı veren de o firma :).
Fiyat?
Bi de bunu deriye tutmuyor yatay tuttuğu için kılın görünen kısmını kesiyor bu.
Traş bıçağıyla aynı işlemi yapıyor sadece bıçak köreldi derdi yok.
Yoksa erkeklerin sakalı için önerilmezdi.
Kadınlara yönelik olan da ise kılı traş ettikten sonra cihaz kullanılıyor ki köküne nüfuz etsin. Bi de bu traş bıçağının ucundaki ışık çok küçük.
Zaten bana dememişsin neyse bi umut açtım ama benim işime yaramaz.
Bunun yerine cep telefonumun flaşını denerim :D

@seagate Ustam peki bunun zararı var mı faklı bünyelere? https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/traş-bıçağı-mı-traş-makinası-mı.106026/page-2#post-669257

Tam ben yazacaktım az bekle çinli haciler yapar onlardan alırsın yapmışlar bile :D. Ayrıca diğer sitede sayfaya reklamı veren de o firma :).

Biraz karmaşık cevap olacak ama yine de yazacağım.
Evrende enerji seviyeleri yok olmaz. Belirli bir seviyeye kadar düştükten sonra serbest hale geçerler. Bu serbestlik başka bir kaynak yada etkenin tepkisiyle bütünleşmelerini sağlar. Bu devinim kaynak ve etki bazlı değildir.
Misal bir jeneratör elektrik üretirken manyetik çizgileri kullanır. Bu manyetik cizgilerin atmosferde ilerleyebilmesi için serbest enerji materyallerini kullanması gerekir. Aksi takdirde hiçbir güç materyalin enerji formunu değiştiremez. Sadece seviyesini arttırır yada azaltır. Ortak bir enerji platformu olmadan yeryüzünde hiç bir eşitliği kuramazsınız.
Gelelim soruna : Şayet açığa çıkan enerji (ki kıl kesiyor) serbest enerji seviyesine düşünceye kadar uygulanılan yer tarafından seviye düşürülmesi gerekir. Bu enerjinin ne kadarlık bir kısmı kullanım dışı artıklığa sahiptir ? Lazer kaynağından sapan (yansıyan) ışınlara maruz kalan kök(kıl) ve deri hücreleri ne kadar etkilenir ? Güneş ışığına sürekli maruz kalanların kanser olma riski daha yüksektir(Genlerinde güneş etkeni yoksa yada çölde doğmamışsa). Güneş ışınının yıllık etkisini saniyeler içerisinde vucudunuza uygulamanız ne kadar sağlıklı olabilir ? Normal traş bıçağı ile traş olduğunuz zaman yediğiniz baklava börek etkendir, kaslarınızın enerjisi ile olduğundan "tek girişli kapalı bir döngü" olarak kabul edebilirsiniz. Lazer bıçağında ise bir döngüden bahsedemezsiniz (anca matrix filminde insanlar pil olur). Yayılmanın olduğu yerde döngü kurulmaz ! @by lent

Biraz karmaşık cevap olacak ama yine de yazacağım.
Evrende enerji seviyeleri yok olmaz. Belirli bir seviyeye kadar düştükten sonra serbest hale geçerler. Bu serbestlik başka bir kaynak yada etkenin tepkisiyle bütünleşmelerini sağlar. Bu devinim kaynak ve etki bazlı değildir.
Misal bir jeneratör elektrik üretirken manyetik çizgileri kullanır. Bu manyetik cizgilerin atmosferde ilerleyebilmesi için serbest enerji materyallerini kullanması gerekir. Aksi takdirde hiçbir güç materyalin enerji formunu değiştiremez. Sadece seviyesini arttırır yada azaltır. Ortak bir enerji platformu olmadan yeryüzünde hiç bir eşitliği kuramazsınız.
Gelelim soruna : Şayet açığa çıkan enerji (ki kıl kesiyor) serbest enerji seviyesine düşünceye kadar uygulanılan yer tarafından seviye düşürülmesi gerekir. Bu enerjinin ne kadarlık bir kısmı kullanım dışı artıklığa sahiptir ? Lazer kaynağından sapan (yansıyan) ışınlara maruz kalan kök(kıl) ve deri hücreleri ne kadar etkilenir ? Güneş ışığına sürekli maruz kalanların kanser olma riski daha yüksektir(Genlerinde güneş etkeni yoksa yada çölde doğmamışsa). Güneş ışınının yıllık etkisini saniyeler içerisinde vucudunuza uygulamanız ne kadar sağlıklı olabilir ? Normal traş bıçağı ile traş olduğunuz zaman yediğiniz baklava börek etkendir, kaslarınızın enerjisi ile olduğundan "tek girişli kapalı bir döngü" olarak kabul edebilirsiniz. Lazer bıçağında ise bir döngüden bahsedemezsiniz (anca matrix filminde insanlar pil olur). Yayılmanın olduğu yerde döngü kurulmaz ! @by lent
Güzel açıklamışsın ağzına sağlık Ustam ama benim kapasitem almıyor :) benim bildiğim kibritin çatapatın maytapın fitilini ateşlemesi gibi kıl kavrulup inceldiği yerden kopar.

Abi hep zarardan bahsediyorsunuz faydalı birşeyler üretip çözüm sunmadıktan sonra bu kadar bilginin ne önemi var?

Abi hep zarardan bahsediyorsunuz faydalı birşeyler üretip çözüm sunmadıktan sonra bu kadar bilginin ne önemi var?
Bir cild doktoruna görün, maruz kalacağın maksimum güneş ışığını öğren. Güneş ışığı tüylerinizi inceltir ve aynı zamanda ten renginize yakın renk alır.
Açlığın ve savaşların olduğu bir dünyada vucudumda çıkan tüyleri dert etme gibi bir lüksüm yok !
Tüylerinizden kurtulacağınıza etrafınızdaki öngörülü insanlardan kurtulun...
Seçim hakkınızın olmadığı şeylerden şikayet ediyorsunuz, çok ironik !

Açlık ve savaşları ben mi çıkarıyorum. Ve demedim ki benim derdim onlardan büyük. Lakin göze düşen kirpik dahi acıtıyor. Büyük küçük dert derttir. Ve "Allah, ölümden başka, devasını yaratmadığı hiçbir dert yaratmamıştır."buyrulmuş. Niye bu küçük dertle dertlenmek yerine çözüm yolu aramayayım. Ailem beni okutamadı. Sizin gibi bilgili olup bi şeyler üretebilmeyi çok isterdim. Neyse cildiyeye de gittim git lazer yaptır dedi. Teşekkürler cevaplarınız için.

Açlık ve savaşları ben mi çıkarıyorum. Ve demedim ki benim derdim onlardan büyük. Lakin göze düşen kirpik dahi acıtıyor. Büyük küçük dert derttir. Ve "Allah, ölümden başka, devasını yaratmadığı hiçbir dert yaratmamıştır."buyrulmuş. Niye bu küçük dertle dertlenmek yerine çözüm yolu aramayayım. Ailem beni okutamadı. Sizin gibi bilgili olup bi şeyler üretebilmeyi çok isterdim. Neyse cildiyeye de gittim git lazer yaptır dedi. Teşekkürler cevaplarınız için.
Ailem beni de okutmadı !
Eğitilmeye çok elverişli bir zekaya sahipsen okula gitmene gerek yok !
Üretmenin cinsi yüzdelik oranda en düşük seviyede olması önemli değildir. Domates biber ekmek te tuvalet yıkamak da bir çeşit üretimdir(ki bunların bir çoğunu yaptım. Evet, bok temizledim, ırgatlık yaptım, tarım işçiliği yaptım vs. vs.)
Yaptığım işlerin çoğunu öğrenmek için yaptım. İşsiz olduğum zamanlarda yazılım geliştirirken eşimin "Kaldır götünü de git ekmek parası kazan !" dediği çok olmuştur(bazılarınız, "hatırladığına göre bu laf sana çok koymuş" diyebilir ama gerçekte hafızam izin vermiyor !) , etrafımdaki insanların beni itin kıçına sokması umurumda değildir. Hergün yeni bir şeyler öğrenerek dünyanın en güçlü uyuşturucusu olan "öğrenme" yi vucuduma zerk ediyorum.
Bu noktada dünyada pek umurumda değildi çünkü "insanlar en büyük savaşları kendi içinde verir !"

Sürekli hayata yetişmeye bi şeyleri telafi etmeye çalışmanın ne demek olduğunu biliyorum. Zaten yazarken özel olarak değil, çizdiğiniz profil insanına genel olarak söyledim. Özel durumlarınız itibariyle haklısınız.

• Beğen
Tepkiler: uvw

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri