iç ünitesiz klima

kingozai

Üye
selam ustalar,

bulunduğum yerin kilerinde bir klimanın dış ünitesi var, tamamen çalışır durumda. elimdede bi ton fan var.
şimdi ben yeni klima alacağıma gidip bir bakır boru alsam, ona şekil verip fanları önüne monte ettikten sonra bu üniteden gelen gaz girişine bağlasam ortaya verimli bir sonuç çıkarmı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ic unitelerinde dis unitelerinde her ikisindede birer karbirator/radyotor adi her ne ise ondan var ic dis uniteden gelen borulari ic unite karbiratorune baglayip onune fan koydugun zaman temel olarak kilimanin olayini yapmis olursun tabi kontrol kartinida yapmak sarti ile ama ne kadar verimli olur tamamen muamma ;) zira kilimalardaki gaz basinci cok onemli az basincada verim dusuyor fazla basincdada verim dusuyor iyi bir kilimaci sana yardimci olacaktir .

Çalışan temiz bir iç unite bulup diş üniteyi ona uydurmani tavsiye ederim. Önerim bi hurdacilari turla.

cevaplar için teşekkürler, bi yerden ucuza ikinci el klima buldum onu kullanıyorum şu an. teknik olarak basit gibi duruyor ama yedek parça olmayınca zor olacak gibi duruyordu, iç ünitedeki basınç valfi mesela. küçük bir aparat belki maliyeti 1 tl bile değildir ama bulması bulunca takması sıkıntı.

İç unitede hangi basınç valfi bulunuyor? Benim bildiğim kılcal dış unitede olur iç unite de sadece bir eşanjordur gaz girer ve çıkar. Herhangi bir işlem basınç ayarı v.s. Olmaz.

İç unitede hangi basınç valfi bulunuyor? Benim bildiğim kılcal dış unitede olur iç unite de sadece bir eşanjordur gaz girer ve çıkar. Herhangi bir işlem basınç ayarı v.s. Olmaz.
urun_resim%5Cbuyuk%5C86%5CServisVanası_86.jpg
1011-valve-cutaway-view.gif

şu parça, içle dış arasında boruların bağlandığı nokta. şimdiye kadar 4-5 farklı model gördüm nerdeyse hepsinde standart.

Bu köşe vana. Ayrıca dış ünitede olur iç ünitede değil. İğneli kısımda dışardan bağlantı sağlamak için siboplu port.

Bu köşe vana. Ayrıca dış ünitede olur iç ünitede değil. İğneli kısımda dışardan bağlantı sağlamak için siboplu port.
şu anda beko marka bir klima var takılalı birkaç gün oluyor, montajında inceledim iç dış iki ünitedede bulunuyor.

vana, valf, valve aynı şey.

Ben daha önce iç ünitede hiç bağlantı vanası görmedim. Sizin cihazın kapasitesi nedir? modeli nedir ?incelemek isterim. Görmediğim yeni bir model olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri