Hitachi marka motor sürücüsü hakkında.

zbyrblc

Usta Üye
Arkadaşlar selam

7.5 Kw lık Üçgen motoru kontrol eden Hitachi marka sürücü var.
Cihazdan motora çıkış alamıyorum..Cihazın üzerindeki alarm ışığı da yanmıyor.
Run tuşuna bastığımda yeşil ışık yanıyor fakat çıkış yok.
Problem ne olabilir?İçini söküp bakmak istemedim ilk önce bir fikir edinmek istiyorum.
Saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
cihazın parametreleriyle oynadınızmı hocam?

hayır oynamadım..Yıllardan beri çalışan cihaz..
Kendiliğinden durmuş..

referans voltajını kontrol ettinizmi 0-10 volt gelmesse invertör run konumuna gecer ama hareket almaz....

silent59 un dedigi gibi referans voltajını kontrol edin birde ekranda ne görünüyor ?

silent59 un dedigi gibi referans voltajını kontrol edin birde ekranda ne görünüyor ?

referans voltajını pek anlamadım..? nereden ölçüm yapmalıyım?
Cihaz üzerinde F003 yazıyor..Bu arada bugün cihazı kontrol etmek için
tekrar baktım,cihaz çıkış veriyor..Çıkış verirken ekranda D081 yazıyordu.yanlış hatrlamıyorsam.Run yaptım motor çalıştı..2 saat sonra baktım
motor yine durmuş..Run yaptım yine çalıştı..Kafam iyice karıştı yahu..Yapacam en sonunda yıldız üçgen
bunu istiyor galiba:)

referans voltajını nerden kontrol etmeliyim,ya da ölçmeliyim?
Eğer voltaj gelmiyorsa yapmam gereken nedir?
referans voltajı sizin invertörünüzü istediğiniz hızda sürmenizi sağlar bu 0-10v yada 4-20 ma olabilir yani invertörünüz 0 voltta min hz 10 voltta max hz ile hareket eder invertörün modelini bilmediğim için sana uçları tam söyleyemem ama invertör pot ilemi kontrol ediliyor plc ilemi seması varsa bakarak anlaya bilirsiniz yada modelini yazın manuelinden bakıp yardımcı olmaya çalışayım kolay gelsin ...

referans voltajını pek anlamadım..? nereden ölçüm yapmalıyım?
Cihaz üzerinde F003 yazıyor..Bu arada bugün cihazı kontrol etmek için
tekrar baktım,cihaz çıkış veriyor..Çıkış verirken ekranda D081 yazıyordu.yanlış hatrlamıyorsam.Run yaptım motor çalıştı..2 saat sonra baktım
motor yine durmuş..Run yaptım yine çalıştı..Kafam iyice karıştı yahu..Yapacam en sonunda yıldız üçgen
bunu istiyor galiba:)
sizin parametresel bir hatanız var galiba f003 yavaşlama süresi veya durma süresi diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam
siz sürücünün modelinide bir yazın ona göre manuel den bir bakıp hem referans hemde hata kodlarına bakalım

sizin parametresel bir hatanız var galiba f003 yavaşlama süresi veya durma süresi diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam
siz sürücünün modelinide bir yazın ona göre manuel den bir bakıp hem referans hemde hata kodlarına bakalım

modelini yazıp göndereceğim ok..sürücü 3 gündür normal çalışmaya başladı..iki gün kapalı bıraktım.
3 gündür sıkıntısız çalışıyor..Ne olduğunu anlamadım ama şuan cihaz çalışıyor..Parametreleriyle oynamadım hiç..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri