hidrolik valfin dc bobini aşırı ısınıyor.

lütfen konu başlığı seçimine özen gösteriniz.
Ustalar hidrolik bi valfimiz vat 24 vol dc bobini asiri isiniyor makinede sorun cikartiyor biraz bekledikten sonra isinana kadar tekrar calisiyor nereyi kontrol etmem lazim bilginiz varmi

Ustalar hidrolik bi valfimiz vat 24 vol dc bobini asiri isiniyor makinede sorun cikartiyor biraz bekledikten sonra isinana kadar tekrar calisiyor nereyi kontrol etmem lazim bilginiz varmi
Bu valfe ait bobinin sürekli enerjili olması gerektiği konusunda eminmisiniz ?

Evet enerji surekli gelmiyor gerektigi zaman geliyor ama belli bi sure sonra isinip gorevini yerinr getirmiyor

Evet enerji surekli gelmiyor gerektigi zaman geliyor ama belli bi sure sonra isinip gorevini yerinr getirmiyor
DC besleme gerilimini ve devresini kontrol ettiniz mi , kaç volt geliyor , devresinde köprü diyot falan var mı ?

Kopru diyot yok transistor cikis kartindan besleme aliyor dc 24 volt dogru akim var makinede ancak sorun devam etmekte bobinde sorun olabilirmi 1 sene oldu alali

Kopru diyot yok transistor cikis kartindan besleme aliyor dc 24 volt dogru akim var makinede ancak sorun devam etmekte bobinde sorun olabilirmi 1 sene oldu alali
Eğer imkanınız varsa başka bir DC kaynağından bobini besleyin , yine ısınma yapıyorsa bobinden olduğu kesinleşir . DC besleme kaynağından çıkan DC herhangi bir nedenle formunu kaybediyorsa ( Cihaz içinde bir elektronik eleman arızası ) bu noktada bobinde ısınma yapar mı diye de aklıma geliyor .

Acaba valfin mekanizmasi geliyor aklimiza sikismami yapiyor diye dusunuyorum basinc ayni degismiyor 1 senelik kaliteli valfin bunu yapmma ihtimali olabilrmi

Acaba valfin mekanizmasi geliyor aklimiza sikismami yapiyor diye dusunuyorum basinc ayni degismiyor 1 senelik kaliteli valfin bunu yapmma ihtimali olabilrmi
Yön valfi ise sadece bir mili hareket ettirir ki bu noktada sistemle direk bir etkileşimi yok . Mil sıkışma sonucu hareket etse de etmese de kendi üzerinde bir etkisi olmaz .
EDİT : DC bobinlerde sorun olmazken AC bobinlerde oluyormuş .

Son düzenleme:
Yani mil sikisik calisa bile bobin icin sorun teskil etmezmi zorlanma gibi rahat itemiyor gibi dusunuyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri