hidrolik piston sıralaması yapabilir miyim?

freedom33

Üye
Merhaba arkadaşlar elimizde 4 adet çift etkili hidrolik silindir var ben bunları 2li yön kontrol valfiyle sırasıyla açıp kapatabilir miyim? Yani yön kontrol kumandasını sola çektiğimde 1 nolu piston açılacak tam açıldığında 2 numara açmaya başlayacak 3,4 diye devam edecek,kumanda kolunu sağa çektiğimde 4-3-2-1 diye sırasıyla kapanacak.

2. sorum ise pnomatik bir silindiri hidrolik silindirde olduğu gibi istediğim pozisyonda nasıl tutabilirim?

ilk dediğini valflerin ne olduğunu tam yazmadığın için anlamadım ama yapılabilir bir sistem benim burada 2li piston var birisi çıkınca ikinciside sonra çıkıyor geride önce 2 sonra bir kapanıyor.
2 soruyu iki yoldan yapabilirsin 5/2 kapalı tip valf istediğini yapar nerji kesersen piston kendi durdurur
başka yol ise istediğin yerde durdura bilirsin ama piston kuvvetsiz olur elin ile mili harek ettirirsin elini çekince mil kendi yerine gelir genelde yükleme ünitelerinde kullanıyorum ben ama sen en güzeli 5/2 kapalı tip çift bobin valf kullan

Hava sıkışabilen bir akışkan olduğundan 2 soru bence hiçbir zaman istediğin şekilde yapılamaz. Yük gördüğü an piston pozisyonu bozulur

freedomm yanlışın var eger piston ve valf keçeleri sağlam olduğu taktirde pistona yük versen de bozulmaz çünkü enerji kesilince havayı val ile piston arasında sıkıştırdığı için içinde hava dolu pistonu hareket ettiremezsin

bu söylediğiniz sistem için hidrolik sıralama valfleri mevcut.sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.
detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri