hidrojen ile elektirik üretmek hakkında FİKİR

RadloF

Üye
Merhaba arkadaşlar

şuanda hidrojen üstüne yoğunlaşmış durumdayım

evimde 7/24 çalışmakta olan 8 tane pc var ve toplamda 3 kw elektirik tüketimi yapıyorlar ay sonu acayip faturalar geliyor.

güneş paneli yada rüzgar paneli için uygun bölge de deilim

elimdeki imkanlara gelirsek

su sogutmalı
20hp benzinli motor var

sağlam bir hidrojen üretim cihazı yapsam benzin kullanmadan direk hidrojenle bu motoru çalıştırabilirmiyim bilgisi olan varmı

olur derseniz

motora kayış yada zincir takıcam alternatör çeviricem onunlada pcleri çalıştırıcam şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yakıt hücrelerini araştır fiyatlarını öğren, üstesinden kalkabilirim dersen yap.

hidrojen3[1].jpg

bundan bahsediyorsanız kendim yapacagım çizimleri vs. yaptım sadece lazere kestirmek kaldı

İyide hidrojen beleş değil ki hidrojeni nasıl üreteceksiniz nerede depolayacaksınız hidrojen için harcayacağınız yada ödeyeceğiniz bedel buna değecek mi?

Birde öyle her yanıcı patlayıcı gazı tüpü her yerde kullanabilecekmisiniz?

Benim iş için kullandığım depom var. Bir apartman site altında oraya patlayıcı olmasa bile klima gazı tüpü taşırken binbir sıkıntı yaşadım.

İyide hidrojen beleş değil ki hidrojeni nasıl üreteceksiniz nerede depolayacaksınız hidrojen için harcayacağınız yada ödeyeceğiniz bedel buna değecek mi?

Birde öyle her yanıcı patlayıcı gazı tüpü her yerde kullanabilecekmisiniz?

Benim iş için kullandığım depom var. Bir apartman site altında oraya patlayıcı olmasa bile klima gazı tüpü taşırken binbir sıkıntı yaşadım.
r134'de lpg tüpü muamelesi yaptılar? kesin r600'lü buzdolabı patladı diyen işgüzar apartman sakini cart curt yapmıştır gaziemir'de balkonundan arabaya çamaşır makinası atan var...
komsusuna-kizdi-ve-bunu-yapti_14838942648.jpg

from to izmir by gaziemir...

Sıkıştırılmış basınçlı tüp olduğu için sıkıntı çıkarttılar.

Şimdi arkadaşımız müstakil evde de olsa biri kalkıp şikayet eder yanıcı patlayıcı diye bomba yapıyor diye millet kıllanır al başına iş uğraş dur sonra..

X Markanın ... modelinin tavanı sağlammış çıkardığım ders bu :D.

Sıkıştırılmış basınçlı tüp olduğu için sıkıntı çıkarttılar.

Şimdi arkadaşımız müstakil evde de olsa biri kalkıp şikayet eder yanıcı patlayıcı diye bomba yapıyor diye millet kıllanır al başına iş uğraş dur sonra..
çok abartıyorlar balkonda 2x 12kg lpg tüpü tutuyorlar freon gazından tırsıyorlar kimbilir evlerinde neler var?

Haklisinizda iste durumu yeri gelince anlamiyorlar yada anlamak istemiyorlar.

Haklisinizda iste durumu yeri gelince anlamiyorlar yada anlamak istemiyorlar.
iyi ki bizim balkona bakmıyorlar 2x 12kg lpg tüpü var bizim aparmanda kiler kedilerle uğraşıyor yöneticinin paspasına eylemsel olarak pisleyen kedi var:
2016-09-17 17.49.39.jpg

küçük hanım inatçı da kapıdan dalıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri