Hidrofor sistemi

dshooter

Üye
iyi akşamlar foruma yeni üye oldum konuyu yanlış yere açtıysam affola
dedemlerde hidrofor var kışın kullanılmadığı için yeniden çalıştırmam lazım şuan içinde su yok herhalde barometre 0 barı gösteriyor ilk olarak genleşme tankının basıncını kontrol etmeme gerek var mı?
2. olarak basınç şalteri kurcalanmamış tekrardan ayarlamam lazım 4. kata kadar su çekmesi için alt ve üst basıncı kaça ayarlamamı önerirsiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hava basmanız gerek tabi ama önce membranına bakın patlamış mı diye alt üst basınç aralığını en az 3 bar yapın ki sürekli devreye girmesin 3 - 6 bar olabilir zaten isteğinize göre de ayar yapabilirsiniz verdiğim basınç aralıkları yetersiz olabilir.

aslında bu işleri dedem yapıyordu vefat edince ben ayarlamaya başladım genleşme tankının geçen sene değiştirmiştim membran patladığı için hidroforu zaten halı yıkama, su kesilme gibi durumlarda devreye sokuyorlar fakat membran patladıysa bunun basıncını nasıl ayarlamam lazım ayrıca barı ölçmek için araba lastiklerini ölçen barometre ile ayarlayabilir miyim

Sistemdeki hava basıncına bakacaksınız sonuçta size bar olarak bir sonuç veriyorsa kullanabilirsiniz. Kaç litrelik membran kullanıyorsunuz?

iyi akşamlar foruma yeni üye oldum konuyu yanlış yere açtıysam affola
dedemlerde hidrofor var kışın kullanılmadığı için yeniden çalıştırmam lazım şuan içinde su yok herhalde barometre 0 barı gösteriyor ilk olarak genleşme tankının basıncını kontrol etmeme gerek var mı?
2. olarak basınç şalteri kurcalanmamış tekrardan ayarlamam lazım 4. kata kadar su çekmesi için alt ve üst basıncı kaça ayarlamamı önerirsiniz?

İçinde su yok derken su deposu filan mı var,pek anlamadım..?
Basın şalterini 3-5 bar arası ayarlarsanız uygun olur.

basınç tanıkına hava baslamalısınız. en uygunu 4-6 bardır. pompa motorunun kontrolunu yapın. eğer içinde su yok dediğiniz olayda genleşme tankından bahsedıyosanız,tankda kaçak olabilir membranı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri