hidrafor elektriki bağlantı şeması arıyorum

merhaba hidrafor sistemi hakında bilgim yok arıza durumunda ne yapmam gerektigini bilmiyorum ve bu konu hakında döküman ve bilgi verebilirmisiniz. sistem GRUNDFOS HYDRO
2000 F İYİ CALIŞMALAR

arkadaşlar benım bıldıgım zaten basınc salterı hıdroforlara ayrı ayrı takılıp hangı hıdroforun hangı basıncta ayrı ayrı calısmasını saglamıyormu.yanlısım varsa duzeltın.ayar yaparken basınc salterını ıstedıgın basınca gore ayrlarsın.o senın elınde.ornegın ılk motoru 2 bara ayarlarsındıgerınıde 3 e.2 barda calısan motor calısırken tuketım fazla olursa aynı anda dıger moyorda devreye gırer

sana tavsiyem rotasyon kartını iptal et, bence rotasyon kartını panoya koymalarının sebebi, her hangi bi arıza durumunda servis çağırsınlar diye dir. rotasyon kartını iptal ettinmi geriye bişey kalmıyo zaten iki kontaktör bi fazkoruma rölesi, azcık elektrikten anlıyosan zaten onlarıda bağlarsın. motorlar devreye sıralı girse ne olur girmese ne olur. amac sistemdeki basınç 3 barın altına düştümü 1 nolu motor çalışacak kullanım arttımı 2. motor takviye edecek. gerisi angarya, bu hidrafor firmaları özellikle böyle karışık yapıyor panolarıki her gelen geçen kurcalamasın diye.

takumasatu arkadasın dedigine katılıyorum illaki sıralı olması neden şart.

merhaba arkadaşlar. mevcuttaki faal kuyudan birrisi 100 mt diğeri 300 mt mesafedeki 2depoya su pompalayıp her 2 depodada hidrafor sistemi kurarak her bir hidraforla 6 dönüm alanılı bahçe sulama sistemini beslemek istiyorum.
kullanabileceğim hidraforun değerleri ve kurulum şeması hakkında yardıma ihtiyacım var saygılarımla.

Son düzenleme:
sıralamadaki amaç pompaların eşit yaşlandırmaya tabi tutulmasıdır. Yani pompa-1 ile pompa-2 nin çalışma ömürlerini aynı seviyede tutmak ve eşit çalışmalarını sağlamaktır.
Örneğin 1 yıl sonra pompa-1 5000 Saat çalışmış ise pompa-2 de 5000 saate yakın çalışmıştır. Sıralamanın olmadığı yerlerde pompa-1 9000 saat, pompa-2 1000 saat gibi çalışma saatleri ortaya çıkar ve bu da pompa-1 in daha fazla çalışarak pompa-2 ye göre daha fazla yaşlandığını göstermektedir.

selamlar hocam ... Hidrofor uygulamasıyla uğraşıyorum malum pompayı susuz çalışmaya karşı korumalıyım ama yapacağımız uygulamada sıvı seviye rölesi ve flatör şamandıra olmayacak (işi aldığım adamlar böyle istiyor)nette araştırdım böyle uygulamalar yapılmış her yerde pompa emişindeki su algılamasından bahs ediyorlar pompa emişindeki suyu neyle algılarım...yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar...

doğru çizilmiş uygundur

kumanda devresi ile rahatlıkla çözülebilir basınç şalterlerinin açık ve kapalı kontaklarını kullanarak yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri