HID kullanımı

Herkese iyi bayramlar.
Arkadaşlar şöyle bir sorunum var;
Bir ups cihazım var usb bağlantısı mevcut(Serial port çıkışı yok) HID olarak görüyor pc ve elektriğin gittiğini anlamak için bu cihaza data gönderip almak istiyorum fakat net üzerinde ki HID dll leri(SAmple'ları) ile bu işlemi gerçekleştiremedim.Bazılarında cihaza connect oluyorum fakat cihaz bilgilerini alırken yada data gönderirken hata almaktayım.Sistemim Windows 7 x64.Stabil çalışan bir sample yada API(Dll) önerebilirmisiniz.
Göndermek istediğim dataları usb monitör programı ile buldum çünkü cihazın usb spec'i yok serial port komutları mevcut.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Konu hakkında bilgisi olan yokmu ahahahahah
:rolleyes:

Üreticisine başvur gerekli program vardır indir olması gerek

Ya malesef üreticilerin yazılım desteği anlayışı bir link verip bu programda(Network UPS Tool UPSilon 2000) görebilirsinden ibaret.Herhangi bir sdk yada dll paylaşmıyorlar. Kısacası bu işin oluru UPSilon programının kullandığı megatec denilen bir protocol yada bu programı decompiler etmek.Ben bir adet unix tabanlı sistemde açık kaynak kodlu c de yazılmış bir kütüphane buldum onu çözmeye çalışıyorum.Daha önce rastlayan ilgilenmek isteyen varsa aşağıdaki linke gözatarmısınız.HID device'a datayı string basıyor.
http://sourcecodebrowser.com/nut/2.0.4/files.html
Tşk.

Beni aşar elimin altında tunçmatik var, viewpower ile localhost şeklinde tarayıcıda pro açıp iletişim kuruyor.

Delta PLC nin usb driverını kullan veya herhangi bir usb üzerinden seri haberleşen driveri olabilir. Bu arada usb-seri mi yoksa usb-usb mi ?

Usb-Usb Hocam HID terminal de bir türlü listen edemedim çakılıyor bunun sebebi ne olabilir.Delta plc nedir araştırıyım.

Usb-Usb Hocam HID terminal de bir türlü listen edemedim çakılıyor bunun sebebi ne olabilir.Delta plc nedir araştırıyım.
USB to USB parçalar şayet iç entegrenin fima bilgisini açılışta kusma özelliği yoksa donanım olarak gözükmez. Şayet taktığınızda bilgisayarınız Ayşe Hasan'ı arıyor, ahan da buldu diye bir uyarı veriyorsa o zaman generic (genel) bir donanım olduğu ve sistem çalışması ile alakalı olduğu için sistem aygıtları altında bulunmaktadır.
Bu sorunu çözmemenizin sebebi ya üretici çok genel bir protokolu kullanıyor yada bir yerlerinden element uydurmuş olabilirler.
Genelde standart bir protokol ile haberleşen cihazlarda detaylı bir döküman bulamazsınız. Bulacağınız tek şey data erişim tablosudur.
Marka yazarsanız daha iyi olur. Bazı bilgiler olmayınca yanlış yönlendirme yapmak kaçınılmaz olur. Biraz daha detay ilave ederseniz veya en azından protokolün adını verseniz yeterli olur sanırım.

USB to USB parçalar şayet iç entegrenin fima bilgisini açılışta kusma özelliği yoksa donanım olarak gözükmez. Şayet taktığınızda bilgisayarınız Ayşe Hasan'ı arıyor, ahan da buldu diye bir uyarı veriyorsa o zaman generic (genel) bir donanım olduğu ve sistem çalışması ile alakalı olduğu için sistem aygıtları altında bulunmaktadır.
Bu sorunu çözmemenizin sebebi ya üretici çok genel bir protokolu kullanıyor yada bir yerlerinden element uydurmuş olabilirler.
Genelde standart bir protokol ile haberleşen cihazlarda detaylı bir döküman bulamazsınız. Bulacağınız tek şey data erişim tablosudur.
Marka yazarsanız daha iyi olur. Bazı bilgiler olmayınca yanlış yönlendirme yapmak kaçınılmaz olur. Biraz daha detay ilave ederseniz veya en azından protokolün adını verseniz yeterli olur sanırım.
Hocam selam,
Aygıt bulundu demiyor.HID Device olarak görüyor.Ups'im Inform 600 Ap. STD ups mon Megatec protokolü kullanıyor.Protocol den kastınız buysa eğer.Bunla ilgili NetworkUpstools firmasının linux üzerine bir C kütüphanesi mevcut.Ekte internette bulduğum bir dökümanı paylaşıyorum ama bu rs232 komutları.
Upsilon 2000 programı ile bu bilgilere ulaştım.Ayrıca bu Program açıkken usb port analyzer ile izleyebiliyorum.Datayı string basıyor Q1 I F R komutları ile iletişim kuruyor yani usb kullanırken de rs232 komutları ile aynı.Aşağıdaki linkte C kütüphanesi
https://github.com/networkupstools/nut/tree/master/drivers

Ekli dosyalar

• Software_USB_communication_controller_SKP_series (1).rar
    37.1 KB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular