hem endüktif hem kapasitif sorunu

Röle ekranının değerleri var mı yada atabilirsen inceleyelim
Hocam rölenin yanında değilim. Akşam alınca paylaşayım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ben sayacınızda bağlantı hatası olması olasılığını yüksek görüyorum.
Sayacınızın markasını ve sayacınıza ait bir fotoyuda(ekranındaki ışıklardan bağlantı durumuna belki bakılablir diye) buraya koyun. Hatta sayaçtan her fazın cosfi değerini gösteren ekranın fotosunu da ekleyin.

Ben sayacınızda bağlantı hatası olması olasılığını yüksek görüyorum.
Sayacınızın markasını ve sayacınıza ait bir fotoyuda(ekranındaki ışıklardan bağlantı durumuna belki bakılablir diye) buraya koyun. Hatta sayaçtan her fazın cosfi değerini gösteren ekranın fotosunu da ekleyin.
Teşekkürler hocam. İlk fırsatta paylaşacağım.

Sayaç ekranına ait resim ekteki gibidir. Sayaç markası makel. Sorun var sanırım sayaç olcumlerinde. Fikri olan var mi acab?

Ekli dosyalar

• IMAG2578.jpg
    IMAG2578.jpg
    226.9 KB · Görüntüleme: 49
...

Son düzenleme:
Sami bey kusura bakmayın bir yanlış anlaşılmaya neden olduysam.

Başka şekilde yorum yaptım ancak yorumumda emin olamadığım bir kısım olduğundan yorumu tamamen silemediğimden o şekilde 3 nokta bıraktım. Sizin yoruma yönelik bir durum değildi.

3 nokta,körleri çağrıştırdığı için,aceba gör-
mediğim birşeymi ima edilmiş diye düşün-
müştüm.Teşekkür ederim.

akım trafosu bağlantılarını kontrol ediniz.Ayrıca gerilim ve akım trafo bağlantı faz
sıralarının da aynı olması gerekmektedir.(3 fazlı kompanze ediyorsanız).Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıştık.Aynı şekilde indüktif ve kapasitif cezaya giren bir sistemdi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri