40X40X12 cm, Sabit Köprülü CNC Yapımı

certy

Üye
Sınırlı bütçe nedeniyle bayağı uzun bir süreç olacak. Bu süreçte karşılaşacağım sorunlarda yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. :)

R1VE9Y.jpg

Eğer pcb yapacaksanız şöyle mini hazır cncler var. Gayette güzel yapılmış. Bence onları getirtmek daha mantıklı.

İlk sorumla başlayayım o zaman. Vidalı millerin UFL000 (10mm bore) ve UFL001 (12mm bore) rulmanlara girecek kısmını kaç mm olarak tornada işletmeliyim?

forumu okumakta yarar var yüz bin kere yazdık söyledik tr de piyasada alt destekli millere uygun arabalar çok kötü kaliteli.. hatta düz alt desteksiz millere uyan arabalar da öyle.

karar senin...
sonra sıkılaştırma gerdirme çalışmalarını araştırırsın

forumu okumakta yarar var yüz bin kere yazdık söyledik tr de piyasada alt destekli millere uygun arabalar çok kötü kaliteli.. hatta düz alt desteksiz millere uyan arabalar da öyle.

karar senin...
sonra sıkılaştırma gerdirme çalışmalarını araştırırsın
Son 1 senedir cnc torna bölümündeki geçmiş konuları elimden geldiğince okuyorum. Yani biliyorum tavsiye edilmediğini. Ancak 12 rulman + 4-5 mt. mil çok para değil. İlerde ray-araba ikilisine geçince çok da zarar etmiş olmayacağım. Beni bir süre idare etse yeterli. Zaten tüm gövde sigma olacağı için ilerde ray-araba ikilisine geçmek zor olmayacak. O nedenle ilk önce bu şekilde toplayacağım.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri